Мати глави економічного управління СБУ Анатолія Лойфа, яка працює звичайною викладачкою, «заробила» понад 1 мільйон гривень і стала власницею елітної нерухомості, повідомляє Слідство.Інфо.

У розслідуванні йдеться, що мати співробітника спецслужб Ганна Лойф є простою підприємницею закарпатського медичного коледжу.

За інформацією журналістів, у коледжі, де працює жінка, нічого не знають про її підприємницьку діяльність і кажуть, що в них таке не практикують.

Відео дня

Журналісти з’ясували, що Лойф вирішила придбати квартиру на 150 квадратних метрів в одному з елітних ЖК у Печерському районі Києва. На це вона витратила «зароблений» мільйон.

У цьому ж ЖК живе сім'я іншого керівника з СБУ Іллі Вітюка, який раніше очолював департамент кібербезпеки відомства і чия дружина обзавелася квартирою за понад 20 мільйонів гривень.

Квартира в елітному ЖК — це не єдина покупка Анни Лойф. Також у неї знайшли недобудований котедж під Києвом у Рославичах. Його будівництво почалося 2023 року.

За підрахунками Слідство.Інфо, вартість цих двох об'єктів нерухомості може сягати 16 мільйонів гривень.

Читайте також:
Ілля Вітюк (Фото:Служба безпеки України) Квартира за $500 тис. НАБУ взялось за елітну нерухомість родини керівника відділу кібербезпеки СБУ Вітюка

Журналісти вказують на те, що мати Анатолія Лойфа проживає в населеному пункті Берегове Закарпатської області, водночас купує нерухомість у столиці та біля неї.

Також вони звертають увагу на те, що в Анатолія Лойфа немає зареєстрованої нерухомості.

У СБУ на запит журналістів повідомили, що мати Лойфа придбала «лише землю під котедж», а будівництво будинку профінансувала нібито третя особа «для подальшого продажу та розподілу прибутку».

Щодо квартири в елітному ЖК, то в СБУ кажуть, що Ганна Лойф змогла придбати її «за рахунок продажів попередньої нерухомості», а також завдяки своєму заробітку як підприємця і «власних багаторічних заощаджень».

Журналісти повідомляють, що в декларації чоловіка Анни Лойф, який раніше працював у митниці, такі заощадження дружини не вказані.

Анна Лойф та її син від коментарів відмовилися.

Оновлено. У пресслужбі СБУ повідомили NV, що матір Лойфа придбала квартиру у березні 2020 року за кошти, отримані у законний спосіб: за рахунок офіційних доходів, а саме попереднього продажу іншої квартири, підприємницької діяльності як ФОП, та її власних багаторічних заощаджень.

Як зазначили в спецслужбі, вартість квартири визначалась ринковою ситуацією на той час, ціновим запитом продавця, а також тим, що вона була придбана у стані, який потребував повноцінного ремонту.

Крім того, сказано в повідомленні, мати Лойфа придбала не готовий котедж у Рославичах, а земельну ділянку — в рамках здійснення своєї підприємницької діяльності як ФОП. Згодом був укладений інвестиційний договір з іншою фізичною особою-підприємцем, за яким друга сторона взяла на себе зобов’язання профінансувати будівництво будинку для подальшого продажу та розподілу прибутку пропорційно до вкладених інвестицій.

Наразі зведення будинку у селі Рославичі законсервовано.

Редактор: Євгеній Василенко Читати далі