Новий закон про мобілізацію набирає чинності 18 травня. Він передбачає оновлення персональних даних для всіх чоловіків призовного віку протягом 60 днів з дня оголошення мобілізації.

Читайте також: Мобілізація в Україні: хто підлягає призову у травні, які фахівці потрібні в ЗСУ та чи відправляють на передову без підготовки

Норми закону 3633 зобов’язують всіх чоловіків віком від 18 до 60 років оновити персональні дані або стати на військовий облік, якщо вони ще цього не зробили. На це українці матимуть 60 днів, що може призвести до черг у ТЦК, якщо територіальні центри комплектування будуть єдиною опцією для оновлення персональних даних.

Відео дня

Розповідаємо, хто має оновити дані, де це можна буде зробити, а кому не треба уточнювати їх повторно.

Читайте також: Мобілізація в Україні. Як зміниться вручення повісток і перевірка документів у травні для усіх військовозобов'язаних

Закон про мобілізацію: які дані треба оновити та де це можна зробити

Згідно з новим законом під час мобілізації особи, які стоять на військовому обліку, та особи, які підлягають взяттю на нього, тобто чоловіки віком від 18 до 60 років, протягом 60 днів з дня оголошення мобілізації мають уточнити:

  • адресу проживання;
  • номери телефонів;
  • адреси електронної пошти;
  • інші персональні дані.

Читайте також: Найважливіші новації. 60 днів на уточнення даних, обмеження за кордоном, нова базова служба: що змінює закон про мобілізацію

Чоловіки, які перебувають в Україні, можуть уточнити свої дані в:

  • ТЦК;
  • центрі надання адміністративних послуг;
  • через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста.

За новим законом чоловіки призовного віку мають самостійно оновити дані, а не очікувати повістку.

Читайте також: З 1 травня. Хто має з’явитись у ТЦК без повістки та чи змінить порядок новий закон про мобілізацію

Військовозобов'язані, які перебувають за кордоном, можуть уточнити свої дані:

  • через офіційну електронну адресу або офіційний номер телефону ТЦК за місцем перебування на військовому обліку;
  • через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, якщо створили такий.

Читайте також: Закон про мобілізацію. Нові обмеження для ухилянтів та чи будуть блокувати рахунки

Реєстрація електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного та резервіста не є обов’язком, згідно з нормами нового закону про мобілізацію. У Міноборони повідомили, що сам е-кабінет має запрацювати 18 травня.

Оновлення даних у ТЦК — кому не треба уточнювати персональну інформацію

Представник Генерального штабу України полковник Юрій Глущенко в інтерв'ю NV розповів про процес оновлення персональних даних чоловіками мобілізаційного віку.

Полковник зауважив, що всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають прибути в ТЦК для оновлення даних, незалежно від того, чи мають вони відстрочку, були визнані непридатними або зняті з військового обліку.

Читайте також: Законопроєкт 10449. Чи будуть вручати повістки поштою і що кидатимуть у поштову скриньку

Громадяни, які не мають прописки, повинні стати на військовий облік у ТЦК за місцем свого фактичного проживання, наголосив військовий.

Чоловіки віком від 18 до 60 років, які з моменту опублікування закону, тобто з 17 квітня, оновили свої дані в ТЦК, не будуть зобов’язані після набрання чинності законом, тобто після 18 травня, оновлювати свої дані повторно.

Чи треба оновлювати дані особам, виключеним з військового обліку

За словами Юрія Глущенка, якщо громадянин віком від 18 до 60 років виключений з військового обліку (це зазначено в відповідних державних реєстрах, у його військовому квитку), такому громадянину не потрібно приходити для оновлення своїх даних. Щоправда, під час дії правового режиму воєнного стану і мобілізації кожен чоловік повинен мати при собі військово-обліковий документ (ВОД) із відповідними відмітками. Принаймні такі норми почнуть діяти з 18 травня. Якщо в цьому документі немає відмітки про виключення з військового обліку, то громадянин має звернутись в ТЦК для уточнення.

Читайте також: Новий закон про мобілізацію. Перевірка документів — хто має право

Черги в ТЦК — чи встигнуть всі чоловіки мобілізаційного віку оновити дані за 60 днів

Юрій Глущенко зазначив, що ТЦК переведені на цілодобову роботу, тому громадяни можуть прийти у зручний для них час та уникнути пікових годин.

До того ж, за словами полковника, з 18 червня у громадян буде можливість авторизувати свої дані через електронний кабінет військовозобов'язаного та у ЦНАПі. Ці заходи мають розвантажити ТЦК і зробити оновлення даних зручнішим для громадян. Оновлені через е-кабінет дані потрапляють у єдиний державний реєстр Оберіг.

Редактор: Гліб Овчаренко Читати далі