Латвія робить кроки до створення понад 3 тисяч сховищ і 12 тисяч тимчасових укриттів у найближчі роки. Для цих цілей країна планує щорічно виділяти щонайменше 98 мільйонів євро в період з 2025 по 2034 рік.

Про це пише LSM.

За даними, представленими в розрахунках, кожне з 3120 запланованих сховищ вміщуватиме до 200 осіб, а 12490 тимчасових укриттів нададуть місце по 100 осіб кожне. Це означає, що сховища зможуть забезпечити захист для 624 тисяч жителів, а тимчасові укриття — для 1,249 мільйона осіб.

Відео дня

У межах проєкту Міністерства внутрішніх справ Латвії визначено потенційні джерела фінансування оновлення укриттів, включно з коштами з фондів Європейського Союзу, програмами підтримки Міністерства охорони довкілля та регіонального розвитку, а також муніципальними інвестиційними проєктами, які можуть претендувати на кредити з державного бюджету.

Прем'єр-міністр Латвії Евіка Сіліня повідомила, що вже цього року в усій країні встановлять спеціальні знаки, які вказуватимуть місце розташування оновлених укриттів.

Читайте також:
У Латвії затримали блогера, який висловлював підтримку військової агресії РФ проти України (Фото:Mareks Steins / Pixabay) У Латвії правоохоронці затримали блогера, який підтримував війну РФ проти України

На тлі періодичних висловлювань російських офіційних осіб, які можуть інтерпретуватися як підготовка до військових дій проти країн Балтії, Швеція планує незабаром відправити до Латвії свої військові підрозділи, включно з бронетранспортерами та танками Leopard, починаючи з початку наступного року.

Редактор: Дар’я Харченко Читати далі