Автор: Кіра Борисіхіна

В Оклахомі у вівторок (30 квітня) сталося щось дивовижне — утворилося два дивні торнадо, один з яких був ультрарідкісний, що обертається назад.

Торнадо, що обертається назад, виникло внаслідок потужної грози, яка утворилася над кордоном Оклахоми і Техасу.

Читайте також:
Професорка Тереза Каллі, керівниця кафедри біологічних наук Каліфорнійського університету, стоїть у гаю інвазивних груш Каллері в природному заповіднику Гарріс-Бенедикт (Фото:Джозеф Фукуа II/UC) Торнадо змінюють ліси на десятиліття. І це дуже погано

За повідомленнями CNN, один торнадо в процесі розвернувся, що є рідкісним явищем. Торнадо зазвичай рухається із заходу на схід через переважання вітрів у США, проте іноді вони можуть змінювати напрямок, особливо при втраті сили. У цьому випадку торнадо завершив повне коло своїм початковим шляхом, перш ніж затихнути.

Відео дня

Цей дивовижний петлеподібний торнадо сформувався на північ від Лавленда, штат Оклахома, близько 22:00 за місцевим часом. Він рухався на схід, потім повернув на північ, на захід, а потім знову на схід, перетинаючи ту саму область.

Читайте також:
Цьому явищу все ж таки є логічне пояснення, заявляють вчені (Фото:Tiffanie_Fisher / Twitter) Вилізли звідусіль. Біля Нью-Йорка з’явився «черв'ячний торнадо» — фото

«Таке, звісно, щодня не побачиш», — сказав метеоролог Національної метеорологічної служби (NWS) у Нормані, штат Оклахома.

Водночас, неподалік від Лавленда, близько 22:30, виник другий торнадо — смерч, що обертається назад. Обидва торнадо, ймовірно, були активні лише протягом короткого періоду часу.

Метеорологічна служба завчасно попередила мешканців, що торнадо є «великим і надзвичайно небезпечним», і рухається «на південь.

https://twitter.com/TTrogdon/status/1785511164228612184 Читати далі