Автор: Кіра Борисіхіна

Нещодавнє дослідження, опубліковане в журналі Nature Mental Health, виявило зв’язок між здоровим харчуванням і станом мозку, когнітивними функціями, психічним благополуччям.

Дослідження, проведене за участю дослідників з Університету Ворика, дає змогу зрозуміти, як харчові вподобання впливають не тільки на фізичне, а й на ментальне здоров’я.

Відео дня Читайте також:
Які небезпечні дієти можуть іноді виявитися корисними (Фото:macniak/Depositphotos) ТОП-5 відомих дієт, які заведено вважати шкідливими та небезпечними. А даремно

Аналіз дієтичних вподобань 181 990 учасників з Біобанку Великої Британії показав, що збалансоване харчування пов’язане з кращим психічним здоров’ям, високими когнітивними функціями та більшою кількістю сірої речовини в мозку, що відповідає за інтелект. У рамках дослідження вчені також звернули увагу на необхідність поступової зміни харчування, особливо для тих, хто звик до незбалансованої та недостатньо поживної їжі.

Професор Цзяньфен Фен з Уорікського університету наголосив, що розвиток здорового збалансованого харчування з раннього віку має вирішальне значення для здоров’я. Він наголосив, що як сім'ї, так і школи мають пропонувати різноманітне харчування, щоб підтримувати фізичне та душевне здоров’я.

Важливу роль у взаємозв'язку між харчуванням і здоров’ям мозку відіграють генетичні чинники. Вчені вважають, що поєднання генетичної схильності та способу життя істотно впливає на стан здоров’я.

Головне, на чому наголошує професор Фен, — необхідність доступності та недорогих варіантів здорової їжі. Він закликає уряди розвивати політику, яка забезпечує можливість усім зробити усвідомлений і здоровий вибір у харчуванні.

Співавтор дослідження Вей Чен з Фуданьського університету наголосив на важливості підвищення обізнаності про харчування та формування більш здорових звичок серед різних груп населення.

Читайте також:
Продукти, які протистоять раку кишечника (Фото:a_taiga/Depositphotos) П’ять продуктів, які можуть запобігти одному з найнебезпечніших видів раку. Вам сподобається така дієта

Коментуючи результати дослідження, доктор Річард Пембертон з Hexagon Health наголосив, що погане харчування негативно впливає не тільки на фізичне, а й на психічне здоров’я. Він закликав до термінових дій уряду для оптимізації здоров’я дітей і майбутніх поколінь.

Це дослідження дає додаткові докази на користь того, що здорове харчування є ключем до поліпшення загального благополуччя і зниження ризику розвитку хронічних захворювань.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Читати далі