Лідер Китаю Сі Цзіньпін відвідає із візитом Францію, Сербію та Угорщину.

Про це у понеділок, 29 квітня, повідомила пресслужба МЗС Китаю.

Як зазначають у китайському дипломатичному відомстві, візити заплановані з 5 по 10 квітня.

Раніше про майбутній візит Сі Цзіньпін до Угорщини повідомляв депутат парламенту Угорщини Гергей Гуляш. За його словами, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прагне посилити економічні зв’язки з Китаєм, в тому числі розширивши участь Угорщини в ініціативі Один пояс, один шлях та подальші проєкти з модернізації залізниць, а також фінансування нового нафтопроводу, що з'єднує її з Сербією.

Відео дня Читайте також:
Сі Цзіньпін і Володимир Путін (Фото:Sputnik/Sergei Karpukhin/Pool via REUTERS) Путін зібрався до Сі Цзіньпіна в Китай у травні

Як пише Reuters, візит Сі Цзіньпін спрямований на зміцнення зв’язків з ЄС на тлі зростання напруженості у відносинах з другою за величиною економікою світу.

Речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь, коментуючи візит лідера Китаю до Франції, заявив, що двосторонні відносини з між двома країнами «зберігають міцну динаміку зростання».

«Настав час вивести всебічне стратегічне партнерство між Китаєм і Францією на новий рівень і надати новий імпульс здоровому розвитку відносин між Китаєм і ЄС, зробити новий внесок у забезпечення миру, стабільності, розвитку і прогресу в усьому світі», — заявив Лінь.

За словами речника МЗС Китаю, лідер його країни також зустрінеться з президентом Сербії Александаром Вучичем, щоб «обмінятися думками про двосторонні відносини та обговорити питання модернізації китайсько-сербських відносин».

Редактор: Микита Днєпровський Читати далі