Ви, напевно, бачили або їли «свіже фермерське» яйце з чудовим помаранчевим жовтком і дивувалися, чому воно так відрізняється від стандартних яєць у продуктовому магазині.

Читайте також: Оригінальний варіант. Як швидко пофарбувати яйця на Великдень

Цей помаранчевий колір означає, що це було яйце від курки вільного вигулу, чи в ньому є щось особливе? Чи робить це його поживнішим, ніж звичайні яйця?

Читайте також: І на Великдень, і на Різдво. Фаршировані яйця з печінкою тріски — простий рецепт

Звідки береться колір яєчного жовтка

Відео дня Жовток може бути темнвшим через раціон курки (Фото: Unsplash/Rasa Kasparaviciene) Жовток може бути темнвшим через раціон курки / Фото: Unsplash/Rasa Kasparaviciene

Виявляється, колір яєчного жовтка насправді є лише показником раціону курки. Якщо кури їдять більше жовто-помаранчевих каротиноїдів або природних пігментів, це впливає і змінює колір жовтка. Насправді, хоча штучні барвники не можна додавати до курячого корму, природні пігментовані речовини, такі як квіти чорнобривців, іноді додають для покращення кольору жовтка.

Читайте також: Вже не «шкідливі». Яйця більше не вважаються некорисною їжею — навпаки, вчені відкрили нові корисні якості

Харчова цінність темніших жовтків

Харчова цінність не відрізняється (Фото: Unsplash/ sanjoy saha) Харчова цінність не відрізняється / Фото: Unsplash/ sanjoy saha

Що стосується поживної цінності жовтків, темніші, яскравіші жовтки мають таку ж кількість білка та жиру, ніж світлі. Однак деякі дослідження показали, що яйця курей, вирощених на пасовищі, можуть містити більше омега-3 і вітамінів, але менше холестерину завдяки більш здоровому та натуральному корму.

Читайте також: Не просто варені. Мариновані яйця стануть вашою фірмовою святковою стравою

Незважаючи на те, що немає реальних доказів того, що колір яєчного жовтка пов’язаний зі смаком, деякі люди все ще стверджують, що вважають темні жовтки більш апетитними. Однак будь-яка помітна різниця в смаку, ймовірно, знову ж таки присутня через раціон курки.

Редактор: Юлія Звєрькова Читати далі