Автор: Кіра Борисіхіна

Нові дослідження підтверджують, що ароматизовані продукти з відповідними зображеннями на пакуванні більш привабливі для потенційних покупців і отримують кращі оцінки.

Читайте також:
Кількість імпульсивних покупок в Інтернеті зростає (Фото:pixabay) Небезпечний онлайн-маркетинг. Фінські вчені з’ясували, чому люди все частіше роблять імпульсивні покупки в Мережі

Дослідники виявили, що зображення, які викликають у мозку сильніше відчуття запаху, як-от квіти або розрізані фрукти, особливо ефективні. Це свідчить про те, що зображення не тільки привертають очі, а й стимулюють нюх.

Відео дня

Стаття, опублікована в Міжнародному журналі досліджень у сфері маркетингу, пропонує виробникам і маркетологам економічно ефективний спосіб просування ароматизованих продуктів.

Цікаво, що навіть продукти, такі як вода в пляшках або вітальні листівки, тепер іноді просякнуті ароматом. Однак багато з них не мають відповідного зображення на упаковці, що може бути втратою потенційних продажів.

Читайте також:
Як Стів Джобс проводив наради (Фото:WallpapeFlares) Три правила Стіва Джобса, які зробили Apple великою компанією. Спойлер — ці поради стануть у пригоді й вам

Дослідження також показало, що вибір зображення може суттєво впливати на сприйняття продукту. Приклади продуктів із неприємним запахом, як-от старі кросівки або попільнички, демонструють негативний вплив на споживачів.

Для підтвердження ефекту зображень на споживачів дослідники виміряли рейтинги для продуктів, представлених із зображенням і без нього. Продукти з відповідним зображенням джерела аромату отримали вищі оцінки.

Онлайн-дослідження за участю 200 осіб показало, що наявність зображення була важливішою під час вибору засобу для миття рук із фруктовим ароматом, ніж сам аромат. Також учасники віддали перевагу зображенням жовтих троянд через їхню асоціацію із сильним запахом.

Співавтори дослідження звернули увагу на значущість зображень для маркетологів. «Привабливі зображення квітів або фруктів із приємними запахами приваблюватимуть клієнтів, якщо вони мають стосунок до продукту», — сказав один з авторів.

Ці результати можуть допомогти виробникам і маркетологам розробити більш ефективні стратегії просування, з огляду на потужний потенціал ароматів і зображень у маркетингу.

Читати далі