Перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну американські інструктори працювали з українськими військовими, і США, ймовірно, повернуться до цієї практики, але лише після закінчення війни.

Про це розповів у понеділок, 20 травня, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун під час пресконференції за результатами чергової зустрічі в форматі Рамштайн.

Відео дня

В контексті розмови про американських інструкторів в Україні, Браун нагадав, що до лютого 2022 року військовослужбовці США працювали на тренуваннях з українцями.

«Зараз цього не відбувається. Коли я казав, що колись врешті ми зможемо це робити знову, це як тільки військовий конфлікт закінчиться, коли буде краща ситуація, тоді я підозрюю, ми зможемо привезти інструкторів. Але наразі немає планів привозити американських інструкторів в Україну», — сказав генерал.

Розмови про можливе введення військ НАТО в Україну

Читайте також:
Естонія (Фото:chris_robert/Unsplash) «Наш пріоритет — це все про Україну». Естонія відкрита до ідеї відряджання західних військових до України

Після конференції з підтримки України, що відбулася в Парижі 26 лютого, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що західні союзники України створять коаліцію з надання ЗСУ далекобійної зброї, а в майбутньому не можна відкидати й відправлення в Україну західних військових.

Низка країн НАТО у відповідь на заяви Макрона публічно відкинули ідею відправки військ в Україну. Серед них, зокрема, Польща, США, Німеччина, Чехія, Канада та Велика Британія.

Можливість відправки військових не стали відкидати прем'єр Естонії Кая Каллас, а також міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас — він уточнив, що йдеться тільки про навчальні місії. Глава Генштабу армії Нідерландів генерал Онно Ейхельсгейм заявив, що «слід залишити всі варіанти відкритими».

Агентство AFP із посиланням на джерело повідомило, що європейські країни-учасниці НАТО тижнями вивчали можливість відправити війська Альянсу в Україну.

29 лютого прем'єр-міністр Франції Габріель Атталь пояснив, що французькі війська можуть брати участь у війні на боці України для захисту певних кордонів, брати участь у навчаннях або наземній протиповітряній обороні. Він виключив участь солдатів Франції в боях «безпосередньо на лінії фронту».

4 квітня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що міністри закордонних справ країн-членів НАТО домовились про створення спеціальної місії Альянсу для збільшення підтримки України.

Редактор: Олексій Бочкар Читати далі