Літо — це час солодких плодів та щедрого врожаю, а черешні — перші літні гості в наших садах. Однак, для того, щоб дерева були пишними, а гілки не занадто високими, садівникам слід знати декілька особливостей обрізки черешні.

Обрізка черешні влітку може бути проведена двічі, головне — розуміти, до якого результату ви прагнете. Зазвичай виділяють три типи обрізки черешні:

  1. формувальна (проводиться протягом перших 4−5 років життя дерева, виконується весною);
  2. омолоджувальна (також проводиться весною);
  3. санітарна (може проводитися весною, осінню або влітку).

Обрізка черешні може відбуватися протягом року. Це необхідно для того, щоб черешня приносила великий і смачний урожай, була стійкою до морозів і зменшувала ризик нападу шкідників.

Відео дня Читайте також: Для найкращого врожаю. Цибуля без стрілок: ефективні поради з догляду за рослиною у відкритому ґрунті

Щодо обрізки верхівки черешні, то варто зазначити, що плоди черешні формуються на гілках минулого року. Тому, щоб дерево було плодовитим, його потрібно регулярно обрізати. Оптимальна висота для черешні — до чотирьох метрів. Якщо крона активно росте вгору, її можна обрізати весною або в другій половині літа. Найкраще обрізати зайві пагони і скоротити крону дерева до потрібної форми й розміру. Обрізку рекомендується проводити в суху і сонячну погоду.

Як правильно обрізати черешню

Обрізка черешні влітку є важливою процедурою для забезпечення доступу сонячного світла до всіх гілок дерева та запобігання їх загущенню.

  • Якщо дерево має ознаки хвороби, рекомендується видалити хворі та пошкоджені гілки там, де вони з'єднуються зі здоровими.
  • Варто також видалити гілки, що ростуть всередину крони.
  • Гілки, які формують з іншими гострий кут або перетворюють крону на вилку, краще видалити.
  • Також слід видалити гілки, які проходять через інші гілки, торкаються їх або заважають розвитку здорових гілок.

Обрізку черешні влітку можна провести після збору врожаю. Не хвилюйтеся, якщо ви видалите зайву гілку — на її місці у черешні виростуть ще дві або три нові гілки.

Редактор: Альона Дука Читати далі