Блекаути не страшні. Як обрати повербанк на будь-який випадок життя: шість важливих критеріїв
Сучасні ґаджети стали невід'ємною частиною нашого життя, і часто виникає потреба зарядити їх на ходу. В таких випадках на допомогу приходять повербанки.
Якщо ви шукаєте пристрій для щоденного використання, обирайте компактні моделі з середньою ємністю. Для подорожей або тривалих поїздок краще підійдуть повербанки з більшою ємністю. Завжди звертайте увагу на потужність, кількість портів, бренд і додаткові функції.
Відео дня
Пропонуємо детальніше переглянути основні критерії, які варто враховувати при виборі повербанка.
Ємність акумулятора
Це один з найважливіших параметрів. Місткість вимірюється в міліампер-годинах (mAh). Чим більше mAh, тим більше разів повербанк зможе зарядити ваш пристрій.
-
5000−10000 mAh: підходить для одноразового заряджання смартфону.
-
10000−20000 mAh: дозволяє зарядити смартфон кілька разів або зарядити планшет.
-
20000+ mAh: підходить для тривалих подорожей або заряджання декількох пристроїв.
Якщо у вас є пристрої з вищими вимогами до енергоспоживання, наприклад ноутбуки чи планшети, вибирайте акумулятор більшої місткості, як-от 20000 мАг або 30000 мАг. Для смартфонів і менших пристроїв цілком достатньо зарядного пристрою місткістю близько 10000 мАг.
Вихідна потужність і кількість портів
Зверніть увагу на вихідну потужність повербанка. Вона вимірюється в вольтах (V) і амперах (A). Стандартний вхід USB Type-A для зарядки пристроїв видає струм 2 ампери та напругу 5 вольтів. З такими показниками навіть найпростіший смартфон з акумулятором на 3000 мАг заряджатиметься кілька годин.
Зовнішні батареї з невеликою місткістю та за мінімальною ціною зазвичай оснащуються одним таким виходом. Але якщо вам потрібно більше і швидше, варто подивитися інші моделі.
Сучасні повербанки здатні видавати значно більше ніж стандартні 5 вольтів. Моделі з технологіями швидкої зарядки забезпечують до 20 вольтів і більше, що суттєво прискорює процес. Якщо перевести ці цифри в більш звичні для користувачів вати, то сучасні зовнішні акумулятори забезпечують стандартну зарядку 5−10 Вт, а швидку зарядку — від 18 до 100 Вт. З такою потужністю смартфон, за умови підтримки відповідної технології, заряджається буквально за пів години.
Розміри і вага
Розмір і вага повербанка можуть суттєво вплинути на його зручність у використанні. Легші і компактні моделі ідеальні для щоденного використання, тоді як більші і важчі моделі зазвичай мають більшу місткість і підійдуть для подорожей.
Ви можете брати його з собою, куди завгодно, і ніколи не турбуйтеся про те, що знову розрядиться заряд.
Якість і бренд
Надійність пристрою залежить від виробника. Варто вибирати повербанки відомих брендів, з достатньою кількістю відгуків. Це гарантує кращу якість і підтримку.
Додаткові функції
Деякі повербанки мають додаткові функції, які можуть бути корисними:
Світлодіодний індикатор, який показує рівень заряду.
Бездротова зарядка дозволяє заряджати пристрої без кабелю.
Захист від перенапруги та короткого замикання, забезпечить вам безпеку під час зарядки.
Деякі моделі зовнішніх батарей оснащені сонячними панелями. Хоча їх площа зазвичай невелика, і повністю відновити витрачений заряд не вийде, частково поповнити його панель може. Це особливо корисно, якщо ви часто знаходитесь просто неба, наприклад, влітку.
Ціна
Ціна повербанка залежить від його характеристик. Важливо знайти баланс між ціною та якістю. Не завжди найдешевший варіант буде найкращим, але і не обов’язково переплачувати за функції, які вам не потрібні.
Редактор: Олена Басараб Читати далі