За матеріалами СБУ 15 років за ґратами отримав агент фсб, який шпигував за оборонними рубежами Харкова.

Завдяки доказовій базі Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав агент фсб, який діяв на прикордонні Харківщини. Про це повідомив на своїй сторінці Facebook речник Управління Служби безпеки України в Харківській області Владислав Абдула.

Передавав окупантам оборонні позиції українських військ на кордоні з рф: суд відправив російського агента за «решітку», - ФОТО, фото-1

За даними слідства, він збирав для рф інформацію про місця базування та переміщення підрозділів Сил оборони на території Вовчанської громади.

Передусім його цікавили геолокації фортифікаційних споруд та укріпрайонів, які забезпечують оборону обласного центру з північно-східного напрямку.

Розвіддані потрібні були окупантам для проведення ракетно-бомбових та артилерійських ударів по позиціях українських захисників.

Співробітники СБУ затримали російського агента у результаті спецоперації на території регіону у листопаді 2023 року.

Під час розслідування встановили, що агентом рф є 42-річний мешканець Вовчанська.

Чоловік працював завідуючим господарством в одному з місцевих медичних закладів, про це повідомляє пресслужба Харківської обласної прокуратури.

Представник російської спецслужби запропонував конфіденційне співробітництво, і чоловік погодився за грошову винагороду.

Щоб підтвердити готовність до співпраці, зрадник навіть написав розписку, у якій зазначив, що «готовий виконувати розвідувальні та диверсійні завдання». У цілях конспірації чоловік обрав собі оперативний псевдонім «Лексус».

Передавав окупантам оборонні позиції українських військ на кордоні з рф: суд відправив російського агента за «решітку», - ФОТО, фото-2

Після окупанти перевели його в режим «очікування», а вже у липні 2023 року поставили перші завдання.

Для їх виконання він об’їжджав територію району на громадському транспорті та приховано фіксував місця можливої дислокації українських військ.

«Лексус» корегував ворожий вогонь, «звітуючи» про наслідки обстрілів з боку зс рф: «Єдине місце вчора Ви трохи не влучили. Снаряди лягали переважно по дорозі. Зараз спробую скинути точні координати». Для цього він використовував анонімний чат у месенджері.

Зрадник, намагаючись продемонструвати свою користь для ворога, встиг вчинити 35 епізодів злочинів.

На підставі зібраних доказів суд визнав його винним за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. Чоловіку призначили 15 років за ґратами.