СБУ затримала коригувальників, які наводили російські КАБи на позиції ЗСУ під Харковом.

Служба безпеки запобігла новим спробам рф завдати вогневого ураження по лініях оборони Харкова. Про це повідомив на своїй сторінці Facebook речник Управління Служби безпеки України в Харківській області Владислав Абдула.

У результаті спецоперації у прифронтовому регіоні була нейтралізована агентурна група російської розвідки, яка готувала серію повітряних атак на позиції ЗСУ.

Серед основних цілей агресора були фортифікаційні споруди та укріпрайони українських військ, які обороняють обласний центр.

Для удару по локаціях ЗСУ, окупанти планували застосувати надважкі керовані авіабомби.

Щоб скоригувати російські КАБи на ціль, загарбники дистанційно залучили двох своїх поплічників з Харкова.

Під виглядом приватних ремонтників вони поодинці їздили по області, де приховано фіксували місця базування українських військ та розташування оборонних ліній.

Отриману інформацію обидва чоловіка месенджером передавали «зв’язковому» російської розвідки.

Ним виявився їхній знайомий, місцевий житель, який у 2014 році виїхав до тимчасово окупованого Донецька та приєднався до спецназу російських військ.

Саме він мав передати спецслужбі рф актуальні координати для підготовки авіаудару по Харківщині.

Служба безпеки дізналася про плани ворога ще на початковому етапі розвідувальної діяльності цих агентів.

На фінальній стадії спецоперації обох чоловіків затримали у власних помешканнях. Під час обшуку у них знайшли мобільні телефони, з яких вони комунікували з окупантами.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили старшому агентурної групи рф про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

Дії його спільника кваліфіковано за ч. 2 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ за можливості їх ідентифікації на місцевості) Кримінального кодексу України.

Наразі вони перебувають під вартою. Їм загрожує від 8 років до довічного ув’язнення.