Глава МЗС Чехії викликав російського посла через кібератаки ГРУ на чеські установи

Date:

Міністр закордонних справ Ян Ліпавський у понеділок, 6 травня, викликав посла Росії в Чехії Олександра Змеєвського в МЗС через кібератаки ГРУ на чеські установи і критично важливу інфраструктуру.

Про це повідомляє чеське видання České noviny з посиланням на представника міністерства Деніеля Дрейка.

«Ми закликали РФ утриматися від цієї акції, яка суперечить стандартам ООН та її власним зобов’язанням», — сказав Ліпавський.

Відео дня

3 травня Ліпавський повідомляв, що контрольована Росією група хакерів APT 28, пов’язана з російською ГРУ, з минулого року піддає чеські установи кібератакам. Для атак використовували раніше невідому вразливість у Microsoft Outlook. Ліпавський зазначив, що атаки були спрямовані на те, щоб поставити під загрозу безпеку і стабільність Чехії.

Читайте також:
ГУР здійснює масштабну кібератаку на Татарстан (Фото:News Mag / Flickr) Залишили без інтернету та зв’язку. ГУР здійснює масштабну кібератаку на Татарстан — джерело NV

Про атаки групи APT 28 також повідомляла Німеччина. Німецький уряд відкликав посла в Росії Александера Графа Ламбсдорфа для консультацій після того, як Берлін звинуватив Москву в кібератаках на оборонні й аерокосмічні компанії та керівну партію СДПН.

За даними влади Німеччини, група APT28, також відома як Fancy Bear, скористалася вразливістю в Microsoft Outlook, щоб зламати акаунти електронної пошти.

Редактор: Єлизавета Кумбер Читати далі

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related

На Буковине обвалился мост с детьми во время экскурсии, есть госпитализированные (видео)

Что рассказали спасатели о причинах этого инцидента? Группа детей...

У Греції затримали підозрюваного у зв’язках із ХАМАС та підготовці терактів

На Криті затримали 37-річного уродженця Сектору Гази за підозрою...

Успеть до 10 июня: что будет со стажем тех, кто не успеет

До 10 июня 2026 года в Украине идет переход...