Трамп "шокований" Мелоні після її слів на захист Папи Римського

Date:

Президент США Дональд Трамп заявив, що прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні поводиться "неприйнятно" і їй байдуже, чи отримає Іран ядерну зброю, передає УНН із посиланням на DW та Corriere della Sera.

Контекст

Прем'єрка Італії назвала висловлювання Трампа на адресу Папи Римського "неприйнятними". Після заклику Папи до припинення поточних воєн Трамп звинуватив понтифіка в "жахливому" невігластві у питаннях зовнішньої політики і заявив, що не хоче бачити на чолі Католицької церкви людину, яка припускає можливість наявності ядерної зброї в Ірану. Після коментаря Трампа на свою адресу Лев XIV, у свою чергу, дав зрозуміти, що не має наміру піддаватися тиску.

Папа Лев після критики Трампа заявив, що "не боїться" його адміністрації13.04.26, 12:53 • 10179 переглядiв

В інтерв'ю Corriere della Sera Трамп висловив розчарування позицією Мелоні. "Я шокований нею. Я думав, вона має мужність. Я помилявся", – сказав президент США. У тій самій розмові він звинуватив італійський уряд у тому, що він "не допомагає" у забезпеченні поставок нафти на тлі конфлікту з Іраном.

Трамп відмовився вибачатися перед Папою Римським13.04.26, 20:50 • 7076 переглядiв

Додамо

ЗМІ зауважують, що Трамп і раніше не раз критикував союзників за недостатню активність у протистоянні з Іраном. Серед спірних питань – використання військових баз та участь у місії із забезпечення судноплавства в Ормузькій протоці. Джорджа Мелоні від початку виступала проти участі Італії у конфлікті і, за повідомленнями, навіть відмовила американським літакам у посадці на базі на Сицилії. Незважаючи на нинішню напруженість, раніше Трамп та Мелоні вважалися близькими союзниками. Італійський прем'єр не раз намагалася виступати посередником між ЄС та адміністрацією Трампа, а сам він раніше називав її "неймовірною" та "дуже успішним політиком".

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related