У Південній Кореї два винищувачі F-15K зіткнулися в повітрі під час польоту, оскільки пілоти вирішили зробити фото та відео на згадку. Інцидент стався ще у 2021 році, а його деталі оприлюднила Рада з аудиту та інспекції країни. Про це пише BBC, передає УНН.
Деталі
За даними розслідування, один із пілотів виконував свій останній політ у складі військового підрозділу та хотів зафіксувати момент на камеру. Повертаючись на базу, він почав фотографувати з кабіни літака на особистий мобільний телефон.
Пілот іншого винищувача, помітивши це, попросив колегу зняти відео другого літака. Після цього пілот, який робив фото, різко підняв літак вище та виконав маневр, щоб краще потрапити в кадр.
У результаті літаки зблизилися надто сильно. Один із винищувачів спробував різко знизитися, щоб уникнути аварії, однак літаки все ж зіткнулися.
Унаслідок інциденту було пошкоджено крило одного літака та хвостовий стабілізатор іншого. Пілоти не постраждали.
Ремонт техніки обійшовся військовим у 880 мільйонів південнокорейських вон, що становить майже 600 тисяч доларів США.
Після аварії одного з пілотів відсторонили від служби. Згодом він залишив армію та перейшов працювати до комерційної авіакомпанії.
Спочатку військові вимагали від нього компенсувати всю суму ремонту, однак після оскарження штраф зменшили до 88 мільйонів вон.
Аудитори визнали, що відповідальність частково лежить і на ВПС Південної Кореї, оскільки там належним чином не врегулювали використання особистих камер та телефонів під час польотів.
У звіті також зазначається, що практика фотографування важливих польотів серед пілотів на той момент була доволі поширеною.
У Південній Кореї спіймали вовка-втікача після дев’яти днів пошуків18.04.26, 11:58 • 14103 перегляди