Речник Повітряних Сил Ілля Євлаш повідомив, що українські сили розробляють систему розміщення західних винищувачів F-16, яка убезпечить винищувачі від російських ударів.

В ефірі телемарафону Євлаш повідомив, що будівництво підземних споруд потребує часу і витрат.

Він додав, що як тимчасову альтернативу розробляють схему розосередженого розташування винищувачів.

Відео дня

«Це буде розосереджене використання на різних типах злітних смуг, аеродромах. Ворогу буде складно знаходити їх», — сказав Євлаш.

Винищувачі F-16 для України: що відомо

Читайте також:
F-16 (Фото:REUTERS/Bart Biesemans) Перші винищувачі F-16 прибудуть в Україну цього року разом з навченими пілотами — Остін

У серпні 2023 року Нідерланди та Данія пообіцяли спільно передати Україні 61 американський винищувач F-16. Цьому передував дозвіл на передачу від США.

Крім того, намір поставити F-16 підтвердила Норвегія. Бельгія теж передасть Україні F-16.

У грудні Нідерланди заявили про рішення розпочати підготовку до передачі Україні перших 18 літаків, а згодом збільшили цю кількість до 24. Загалом країна пообіцяла Києву 42 винищувачі.

Орієнтовними термінами передачі винищувачів Україні називали першу половину 2024 року.

Інфографіка: NV

18 лютого 2024-го видання Foreign Policy із посиланням на європейських чиновників повідомляло, що перші винищувачі F-16 з’являться в Україні орієнтовно в червні 2024 року. Тодішній речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат, коментуючи це, зазначив, що не можна говорити про конкретні терміни передачі іноземними партнерами літаків F-16 Україні.

22 березня уряд Великої Британії повідомив, що перші 10 українських пілотів пройшли базову льотну, наземну та мовну підготовку на винищувачах F-16 у Великій Британії. Тепер військові перейдуть до поглибленої льотної підготовки, яку надають французькі ВПС.

11 березня видання NYT повідомляло, що цього літа Україна може отримати тільки шість винищувачів F-16 із 45 обіцяних союзниками.

Редактор: Єлизавета Кумбер Читати далі