Злочини проти основ нацбезпеки. У Міноборони перерахували, за які злодіяння не будуть мобілізовувати ув’язнених

У Міністерстві оборони України заявили, що мобілізовувати ув’язнених, які вчинили злочини проти основ національної безпеки країни, не будуть.

Про це розповів речник Міноборони України Дмитро Лазуткін.

За його словами, рішення щодо мобілізації засудженого залежатиме не лише від його особистого бажання та складу злочину, а й від висновку ВЛК, рішення суду та готовності командира прийняти таку людину на службу.

Відео дня

Речник зазначив, що обмеження діятимуть для осіб, які відбувають покарання чи були засуджені за злочини проти основ нацбезпеки України. Це стосується:

  • умисного вбивства двох або більше людей;
  • вбивства з особливою жорстокістю;
  • вбивства, поєднаного з сексуальним насильством;
  • злочинів проти статевої свободи та недоторканості;
  • злочинів, пов’язаних з тероризмом;
  • порушення правил дорожнього руху у стані сп’яніння, якщо воно спричинило до смертей декількох людей;
  • вбивства або замаху на вбивство правоохоронця чи військовослужбовця;
  • особливо тяжких корупційних злочинів.

Лазуткін зауважив, що рішення про умовно-дострокове звільнення ухвалюватиме суд, а засуджені зможуть служити у спеціальних підрозділах.

Мобілізація ув’язнених в Україні

8 травня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт № 11079−1, який дає змогу деяким категоріям ув’язнених мобілізуватися до лав ЗСУ. Вони можуть це зробити тільки після рішення суду і добровільно. Мобілізувати не можуть засуджених за тяжкі умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство, за злочини проти основ національної безпеки тощо.

Читайте також:
Мобілізація засуджених (Фото:Генштаб ЗСУ / Facebook) Мобілізація засуджених. Які умови призову та служби ув’язнених ухвалив парламент

У партії Слуга народу уточнили, що вступити до ЗСУ не зможуть засуджені корупціонери і люди, які обіймали особливо відповідальні посади, зокрема, депутати і міністри.

В ув’язнених, яких потенційно можуть мобілізувати, має залишатися не більше трьох років до закінчення терміну їхнього покарання.

За оцінкою голови фракції Слуга народу Давида Арахамії, потенційний мобілізаційний ресурс серед ув’язнених в Україні — 15−20 тисяч осіб, однак контракт підпишуть орієнтовно кілька тисяч людей.

Редактор: Єва Сластнова Читати далі