Уже цієї неділі, 5 травня, в Україні святкуватимуть Великдень. Чимало господинь вже складають святкове меню з м’ясних делікатесів, а також традиційної випічки — паски. Розповідаємо, в які дні тижня можна пекти паски, а в які — не варто.

Як відомо, останній тиждень перед Великоднем називається Страсним — у 2024 році він почався у понеділок, 29 квітня, і завершиться у неділю, 5 травня. Усі дні Страсного тижня називають Великими, за винятком одного — П’ятниці, цей день називають Страсним.

Відео дня

У православ'ї цей час вважається найважливішим тижнем усього року. Він присвячений останньому дню земного життя Ісуса Христа: розп’яттю, його стражданням, смерті та похованню. У цей період заборонено веселитися, розпивати алкоголь, слухати музику. Також у Страсний тиждень завершують останні приготування до Великодня: прибирають будинок, підготовлюють одяг, у якому в неділю підуть до церкви, а також займаються випіканням пасок — для цього відведено певні дні тижня.

Читайте також: Великдень 2024. Які три кольори краще не використовувати для фарбування яєць

Коли треба пекти паски

Згідно з церковними правилами, дозволено випікати паски в такі дні Страсного тижня:

  • у середу (1 травня);
  • у четвер (2 травня);
  • у суботу (4 травня).

Згідно з народними обрядами, паски найчастіше випікають у Чистий четвер. Субота — це останній день для приготування пасок. Якщо потрібно приготувати багато пасок, то це роблять двічі: і в четвер, і в суботу.

Перед тим, як готувати паски, необхідно прочитати молитву, і робити це слід лише з чистими думками. Під час процесу не можна сваритися або кричати біля тіста, а також слухати гучну музику.

Чи можна пекти паски у Страсну п’ятницю

Лише у Страсну п’ятницю заборонено пекти паски — у 2024 році цей день припадає на 3 травня. Відомо, що Страсна п’ятниця — це день глибокого суму, адже саме в цей день Ісус Христос був розіп'ятий.

У Страсну п’ятницю, згідно з церковними обрядами, варто відвідати храм і помолитися, відклавши на деякий час всі світські турботи і обов’язки. Додатково, варто зазначити, що цей день вважається часом для духовного очищення і покаяння.

Редактор: Альона Дука Читати далі