Зеленський закликав послів переконувати партнерів закрити всі шляхи постачань компонентів для оборони в Росію

Президент України Володимир Зеленський поставив українським послам завдання переконувати партнерів, приватні структури закривати всі можливі шляхи постачання критичних компонентів до Росії.

"Принципове завдання — максимально обмежити виробничий потенціал Росії та щоденно переконувати партнерів і відповідні компанії, приватні структури закривати всі можливі шляхи постачання критичних компонентів у Росію", — сказав він у середу на конференції українських послів в Ужгороді.

"У різних партнерів — різна швидкість санкційної політики. Хтось є лідером, хтось, на жаль, вагається і трішки іноді відстає… Є компанії, зокрема в країнах вільного світу, які виробляють критичні компоненти для оборонної промисловості, продукцію подвійного призначення, електроніку, чипи — і все це поки що потрапляє до російського агресора різними шляхами попри санкції", — сказав він.

"Необхідна синхронізація швидкості санкційної політики між нашими партнерами. Ті, хто відстає у санкціях, мають відчути, наскільки важливо бути швидшими. Осінь має стати й часом нового пакету санкцій Євросоюзу проти Росії. Все це — абсолютно досяжні цілі", — наголосив Зеленський.