Автор: Кіра Борисіхіна

Корпорація Northrop Grumman у співпраці з DARPA презентувала безекіпажний підводний апарат Manta Ray, який виконуватиме тривалі місії та доставлятиме корисні вантажі в глибини океану.

Читайте також:
Міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш (Фото:Władysław Kosiniak-Kamysz/Facebook) Врахували досвід України. У Польщі створять підрозділи безпілотників

Про це повідомив віцепрезидент компанії.

Дрон, чия назва перекладається як «скат Манта», створений за зразком однойменних риб з ромбоподібними тілами і крилами-плавниками. Прототип, розроблений Northrop Grumman, являє собою надвеликий планер, здатний виконувати тривалі місії з корисним навантаженням без необхідності підтримки та обслуговування на борту людини.

Відео дня

Після розгортання дрон також може економити енергію, прикріплюючись до морського дна і переходячи в режим зниженого енергоспоживання.

Програму Manta Ray було запущено DARPA 2020 року з метою поліпшення конструкції підводних апаратів. У межах програми Northrop Grumman створила унікальний прототип дрона, який об'єднує автономність, вантажопідйомність, функції енергозбереження та модульність.

Читайте також:
Оператор дрону Magura на тренуванні (Фото:ГУР Міноборони України) «Власне виробництво». Українські дрони невдовзі працюватимуть під водою — Данілов

Прототип Manta Ray поміщається в п’ять стандартних транспортних контейнерів, що дає змогу транспортувати його і використовувати по всьому світу. Цей дрон може стати важливим інструментом для підводних військових операцій, оскільки забезпечує безшумність і непомітність, а також здатний взаємодіяти з іншими підводними апаратами.

Цей крок Northrop Grumman і DARPA являє собою важливий прогрес у сфері розробки підводних апаратів і розширює можливості використання безпілотних систем в океані.

Читати далі