Харківська ОВА відмовилася надавати інформацію про підрядників, які відповідали за фортифікації

Харківська ОВА відмовилася надавати інформацію про підприємства, які не виконали договірні зобов’язання перед адміністрацією з будівництва оборонних фортифікацій у регіоні.

Про це повідомляє видання Ґвара, яке надіслало запит до Харківської ОВА.

Журналісти цікавилися, які підрядні підприємства не виконали роботи з будівництва фортифікацій у Харківській області та були замінені на інші з проханням надати назви таких підприємств.

Відео дня Читайте також: «Попереду важкі бої»: російські війська розширили зону активних бойових дій на 70 км — Сирський

Також у запиті було прохання надати перелік підприємств або ФОП підрядників по роботах на будівництво фортифікацій, які послуги чи роботи замовлялися та суми коштів, що були перераховані цим підприємствам або ФОПам.

У Харківській ОВА на запит журналістів відповіли, що ці дані є службовою інформацією з обмеженим доступом.

«Доцільно зазначити, що відомості щодо заходів, пов’язаних із плануванням, проведенням організаційних заходів з обладнання (побудови) фортифікаційних споруд у сфері територіальної оборони відносяться до Переліку відомостей, що становлять службову інформацію, затвердженого розпорядженням Харківської обласної військової адміністрації від 05.12.2023 Nº 912 пункту 13.23, та є інформацією з обмеженим доступом згідно зі статтею 6 закону», — йдеться у відповіді обласної військової адміністрації.

Звинувачення у відсутності фортифікацій на кордоні з Росією в Харківській області

12 травня командир підрозділу розвідки Збройних Сил України Денис Ярославський заявив, що у Вовчанську Харківської області точаться вуличні бої, і наголосив, що укріплень і мін на кордоні області, яку перейшли окупанти, не було.

За його словами, «ворог вільно увійшов у „сіру зону“ по всій лінії кордону, яка, в принципі, не повинна була бути сірою».

«За два роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус три поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або шалена крадіжка, або навмисний саботаж! Тепер ми знову втрачаємо людей, території і робимо те, що вже робили у вересні 2022-го», — написав Ярославський.

Він додав, що у «125-й [бригаді] ТРО, які кинули позиції», стверджують, що «їм впарювали на підпис акти приймання передачі фортифікацій, які навіть на 30% були не готові як завершене будівництво».

У відповідь командування 125-ї окремої бригади територіальної оборони назвало цю заяву «вкрапленням відвертої ІПСО».

У 125-й бригаді тероборони заявили, що ситуація в смузі її оборони складна, але контрольована, а її підрозділи «дають відсіч переважаючим силам противника, зберігаючи сталість у бойових порядках».

Читайте також:
Володимир Зеленський оглядає оборонні споруди у Харківській області 9 квітня 2024 року (Фото:president.gov.ua) Контракти на 366 мільйонів гривень. Що не так з постачанням деревини для будівництва фортифікацій на Харківщині — антикорупціонерка

У Міноборони заявили, що найбільш облаштовані фортифікації, які включають залізобетонні споруди та приміщення для укриття і проживання військових, розташовані на відстані 17−35 кілометрів від лінії фронту. Фортифікації на передньому плані споруджують виключно військові підрозділи, які утримують позиції, без залучення важкої техніки та цивільного персоналу через постійні обстріли.

Начальник Вовчанської МВА Тамаз Гамбарашвілі заявив, що фортифікаційні споруди у Вовчанську Харківської області побудували, однак через постійні російські обстріли зводити їх було важко.

Відповідаючи на запитання про те, як готувалися до наступу російських окупантів, начальник МВА запевнив, що «все було побудовано, але, можливо, не так щільно».

13 травня влада Харківської області доручила публічно відзвітувати про будівництво фортифікацій у регіоні.

15 травня Синєгубов повідомив, що в Харківській області на 100% виконано завдання зі зведення фортифікацій, які військові поставили у 2023 році.

Редактор: Євгеній Василенко Читати далі