Влада Ірану заперечує будівництво будь-яких ядерних об’єктів, що не відповідають нормам МАГАТЕ

Date:

Глава іранської Організації з атомної енергії Мохаммад Есламі спростував повідомлення, що з'явилися в західній пресі, про те, що в горах Загрос Іран нібито будує новий ядерний об'єкт, що не відповідає нормам МАГАТЕ.

"Діяльність Ірану в рамках ядерної програми відповідає правилам МАГАТЕ", – зазначив він.

Раніше цього тижня Associated Press (AP) із посиланням на дані супутникових знімків компанії Planet Labs повідомило, що в горах Загрос у центральній частині країни Іран зводить підземний об'єкт, який, імовірно, зможе витримати можливий удар США. Об'єкт буде розташований на південь від ядерного центру в Натанзі за 225 км на південь від Тегерана.

Експерти Центру досліджень у сфері нерозповсюдження ім. Джеймса Мартіна розповіли, що розмір споруди вказує на те, що в ній можна буде не лише збирати центрифуги зі збагачення урану, а й збагачувати його. При цьому в Тегерані раніше озвучували плани про зведення такого об'єкта, який замінить завод зі збирання центрифуг у Натанзі, розташований на поверхні, який не раз ставав об'єктом саботажу.

У МАГАТЕ не відповіли на запитання про будівельні роботи в Ірані. В іранському постпредставництві при ООН у відповідь на запит AP заявили, що іранська ядерна програма має мирний характер, і що вона реалізується з дотриманням норм МАГАТЕ.

Влада Ірану неодноразово запевняла, що у неї немає планів щодо створення ядерної зброї.

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related

Україна закликала Радбез ООН негайно внести резолюцію про припинення вогню

Рада безпеки Організації об'єднаних націй повинна негайно винести на...

Geely Galaxy TT получил дизайн Xiaomi SU7 и запас хода до 725 км

Geely в дополнение к батареи со скоростью зарядки менее...

Італія висилає двох російських військових аташе через шпигунство

Італія висилає двох російських військових аташе, яких підозрюють у...