Служба безпеки України закликала громадян обмежити відвідування масових заходів, дотримуватися комендантської години і не ігнорувати сигнали повітряної тривоги напередодні Великодня та в саме свято.

Про це у пʼятницю, 3 травня, повідомила пресслужба СБУ.

Зазначається, що спецслужба продовжує системно викривати численні спроби Російської Федерації розхитати суспільно-політичну обстановку в Україні в умовах війни.

Відео дня

Як заявили у відомстві, росіяни використовують великий арсенал заходів підривної діяльності проти України. Зокрема, залучають власну агентуру для вчинення провокацій у різних сферах громадського життя, серед яких — і міжконфесійні відносини.

Читайте також:
Великдень 2024 (Фото:Sanni85/depositphotos) Правила та обмеження на Великдень 2024: комендантська година, графік руху громадського транспорту до кладовищ

У СБУ повідомляють, що метою окупантів є створення штучних конфліктних ситуацій серед представників релігійних громад для дестабілізації в Україні внутрішньої обстановки.

Агресор також активно залучає своїх поплічників для коригування вогню по цивільній інфраструктурі України. Серед потенційних цілей — місця масового перебування людей.

СБУ закликає громадян перед Великоднем та під час святкування обмежити відвідування масових заходів, не піддаватися на можливі провокації чи підбурювання до незаконних дій, дотримуватися комендантської години, встановленої для конкретного регіону, а під час повітряної тривоги — перебувати в укриттях.

У звʼязку з можливими провокаціями Донецька обласна адміністрація повідомила, що під час Великодня нічні богослужіння будуть відбуватися без участі людей.

Там зазначили, що у 160 релігійних організаціях у 25 територіальних громадах будуть проводитись великодні посвячення кошиків та богослужіння. Саме великодні служіння відбудуться у 19 храмах області, але при закритих дверях та у присутності лише священнослужителів.

Редактор: Вікторія Горьова Читати далі