На заході України в одному з ангарів десятки робітників збирають дрони, які застосовуються для операцій у тилу Росії.

Про це пише The Wall Street Journal.

Власник підприємства з виробництва дронів зажадав зберегти в таємниці місце розташування заводу, назву пристроїв та ідентифікацію співробітників з метою їхньої безпеки від можливих атак.

Відео дня Читайте також: На аеродромі в Краснодарському краї, який вночі атакували дрони, розміщують бомбардувальники Су-34 — супутникові знімки

Перед повномасштабним вторгненням Росії бізнесмен займався виробництвом пластикової упаковки на півночі Харківської області. Після переїзду на захід України він орієнтувався на залізничну логістику. Минулого року його залучили спецслужби, які запропонували йому проєкт дрона дальнього радіусу дії і запросили створити аналог.

Для цього підприємець залучив кілька досвідчених фахівців з авіабудівної галузі.

74-річний екс-провідний інженер Харківського авіазаводу, який тепер працює на дронному виробництві, розповідає, що попри вік, коли він міг би вже бути на пенсії, продовжує працювати через війну.

Виробнича лінія починається з пресування скловолоконної сітки у форми у формі крил, хвостів і носів. Над цим працює 75 осіб.

Після 11 годин затвердіння в печі деталі збирають, щоб зробити невеликий літак із розмахом крил 2 метри. Двигун і вибухівку встановлюють на іншому заводі.

Завод може виготовляти лише один-два корпуси кожного типу дронів на день. Щоб збільшити потужність, бізнесмен нещодавно придбав другу піч полімеризації. Він планує розширити приміщення і найняти ще 50 осіб для роботи у дві зміни.

Водночас він розробляє власну модель безпілотника із запланованим радіусом дії понад 1000 км.

За інформацією WSJ, Україна використовує безпілотники дальньої дії, щоб дістатися далеко за лінію фронту і вражати нафтопереробні заводи, аеродроми і логістику.

Поразки далекобійними безпілотниками спрямовані на те, щоб скоротити постачання палива російським військовим і позбавити Москву експортних надходжень для фінансування війни.

За словами одного з виробників безпілотників, витрати на виготовлення коливаються від $30 тисяч до $300 тисяч за одиницю. Але це все одно значно менше, ніж вартість крилатої ракети.

Читайте також:
Російський наземний дрон (Фото:BILD на русском via Telegram) Росіяни слідом за ЗСУ почали активно застосовувати наземні дрони на полі бою — Bild

У WSJ зазначили, що швидкий розвиток української індустрії дронів підкреслює винахідливість, яка дала змогу протистояти вторгненню РФ.

Скільки безпілотників дальньої дії зараз виробляє Україна, невідомо.

Редактор: Дар’я Харченко Читати далі