Військовозобов'язаних жінок штрафуватимуть на суму від 17 000 до 25 500 тисяч гривень за порушення правил військового обліку.
Про це розповів начальник Кременчуцького районного ТЦК та СП Мирослав Волков в інтерв'ю виданню Телеграф.
«Їх (жінок — ред.) так само можуть штрафувати за порушення правил військового обліку, якщо вони своєчасно не оновлять свої облікові дані. Жінки певних спеціальностей, а це переважно медики, віком від 18 до 60 років повинні стати на військовий облік та отримати військово-обліковий документ», — зазначив він.
Відео дня
Волков нагадав, що мобілізація жінок проводиться лише за їх особистою згодою, відповідно до постанови Кабінету міністрів № 560.
Читайте також: В Міноборони заявили, що 155 тисяч військовозобов'язаних жінок оновили дані в застосунку Резерв+
Водночас начальник РТЦК уточнив, що у період обов’язкового уточнення облікових даних, який триватиме до 16 липня, на медичний огляд не направляються ті військовозобов'язані, які:
- мають право на відстрочення від призову;
- віком старше 55 років;
- заброньовані;
- жінки, які мають дійсний військово-обліковий документ.
Військовозобов'язані жінки, які не мають дійсного військово-облікового документа або вперше його отримують, мають пройти військово-лікарську комісію.
Додаток Резерв+ для оновлення даних ТЦК — що відомо
18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію.
Читайте також:
Мобілізація жінок в Україні. Хто з жінок має стати на військовий облік та чи будуть зміни з 18 травня
У цей же день в Україні запустили додаток Резерв+, у якому можна оновити облікові дані для ТЦК та СП. Згідно з новим законом про мобілізацію, усі військовозобов'язані громадяни віком 18−60 років мають оновити дані протягом 60 днів — до 16 липня. У документи військовозобов'язаних вклеюватимуть VIN-коди (штрих-коди).
Планується, що у Резерв+ з’являться електронний аналог військового квитка, а також послуги рекрутингу.
27 травня в Міноборони повідомили, що через Резерв+ дані оновили понад 14 тисяч військовозобов'язаних чоловіків з України, які наразі перебувають за кордоном.
29 травня заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко повідомила, що у реєстрі Оберіг 710 тисяч українців безпідставно мали статус «в розшуку». Проблему вдалось розвʼязати за допомогою застосунку Резерв+.
Інфографіка: NV Редактор: Єва Сластнова Читати далі