Військовий 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов заявив, що у Києві до нього підійшли люди, які провокували бійку та вимагали вибачень за слова у бік військового Євгена Карася. Карась заявив про ненависть в його бік.

Як повідомляє hromadske, за словами Гнезділова, він разом з режисерами Іриною Цілик і Максимом Наконечним, а також програмною директоркою громадської організації Форум видавців Софією Челяк, виходили з виставки в Українському домі.

Відео дня

За словами Цілик, до Гнезділова «кинулися троє міцних хлопців» і «силою відтіснили» від машини. Софія Челяк сказала, що один із них назвав себе військовим у відпустці.

«Комічність ситуації в тому, що ми виходимо з виставки дисидентки [Алли Горської], яка була вбита в минулому сторіччі. І тут тобі погрожують фізичною розправою. Ти бачиш просто ці чіткі паралелі і стає трішки моторошно, навіть тому, що вже ми, як суспільство, взагалі можемо докотитись тут до такого трешу», — сказав Гнезділов.

Учасники конфлікту кажуть, що нападники представилися «людьми Карася» — активіста та військовослужбовця Євгена Карася. За їх словами, чоловіки вимагали попросити вибачення за те, що військовий в одному зі своїх дописів назвав Карася «довбо**бом».

Гнезділов заявив, що «вони не просто погрожували, вони провокували бійку».

«Тобто мене врятувало, що я був не самий, що нас було чотири людини. […] Вони починають газувати, штовхаються, тобто провокують бійку, хоча розуміють, що перший їх ніхто там бити не буде. Починають психологічно тиснути, що: „Ми тобі там зараз є*ало розіб'ємо“», — сказав він.

Гнезділов відмовився перепросити, а його компанія викликала поліцію, однак чоловіки пішли. Наразі невідомо, хто саме підходив до військового. Але за його словами, є відеозапис інциденту, де «чітко видно цих трьох людей».

За словами Гнезділова, він напише заяву про переслідування.

Як повіломляє Українська правда, Карась, коментуючи звинувачення, заявив, що Гнезділов «неодноразово паплюжив» його честь та гідність.

«Заявляв, що я не військовий і мої господарі в Москві. Втім, за свої слова як чоловік він не готовий відповідати. Тому він не чоловік, а просто „лівак“. 27 квітня 2024 року в Москві мені винесено вирок по справі протидії російському центру Россотрудничество в Україні. Центр був пов’язаний зі спецслужбами і там свого часу ми ловили осіб, які потім воювали з Гіркіним. Мені дали дев’ять років в’язниці в РФ і оголосили в міжнародний розшук», — сказав він.

За словами Карася, ненависть до нього в Гнезділова «виникла після подій літа 2022, коли він, перебуваючи в тилу, оприлюднив істеричну дезу про стан подій на фронті».

«Офіцер ОТУ спростував панічний допис солдата Гнезділова. Але дезу вже підхопили всі російські та українські ЗМІ. Він міг просто попросити вибачення, але затаїв образу», — сказав він.

Редактор: Дар’я Колесніченко Читати далі