Стабілізаційні відключення електрики 12 червня почнуться на дві години пізніше.

Про це повідомляє ДТЕК у Telegram. «За інформацією від Укренерго, ситуація в енергосистемі дозволяє сьогодні задіяти графік відключень на дві години пізніше — з 17:00 і до 23:00. В разі змін, будемо оперативно вас інформувати», — йдеться у повідомленні.

Відео дня Читайте також:
Енергетичний сектор зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на суму $56,2 млрд (Фото:REUTERS/Sofiia Gatilova/File Photo) Цифри вже лякають. Підраховано збитки і втрати енергосектору України через російські атаки

Раніше повідомлялося, що НЕК Укренерго на середу, 12 червня, анонсувало застосування графіків погодинних відключень е/е з 15:00 до 23:00 по всій Україні.

Також раніше повідомлялося, що з 4 травня в Києві через перевищення лімітів споживання було застосовано екстрені відключення електроенергії. Протягом доби світло в столиці давали тричі по дві години.

Як заявив гендиректор Yasno Сергій Коваленко, у Києві найскладніша ситуація з електропостачанням. Згідно з графіками, відключення в Києві можуть бути до 7 годин, після чого електрику даватимуть дві години. В Укренерго повідомили про те, що в семи областях і Києві вводять аварійні відключення світла. Споживання електроенергії продовжує зростати в низці областей.

11 квітня 2024 року внаслідок ракетного удару з боку Росії було повністю знищено Трипільську ТЕС у Київській області.

Центренерго втратило 100% генерації після знищення Трипільської ТЕС. У березні 2024 року ДніпроГЕС втратила обидві електростанції. Гребля витримала, а обладнання було зруйновано, відновлення ДніпроГЕС може зайняти роки.

У Харкові зруйнована ТЕЦ-5, відновити її — все одно що будувати нову, це теж завдання на кілька років.

Зміївська ТЕС (входить до Центренерго) зруйнована, вона також розташована в Харківській області.

Група ДТЕК (бенефіціар — Рінат Ахметов) заявила, що втратила 80% генерації.

Пошкоджено всі енергоблоки Бурштинської та Ладижинської ТЕС.

Пошкоджено газосховища на заході України.

Станом на 9 травня 2024 року дві ГЕС були виведені з експлуатації.

З 14 травня 2024 року в усіх областях України запровадили контрольовані аварійні відключення світла.

20 травня Укренерго заявила, що в Україні через російські обстріли пошкоджено всі великі тепло- і гідроелектростанції.

1 червня РФ атакувала енергосистему України в п’яти областях. У ДТЕК повідомили про серйозне пошкодження двох своїх ТЕС. Це була шоста атака на енергосистему України з березня 2024 року.

Редактор: Олена Коваленко Читати далі