Кабінет міністрів України продовжив строк бронювання військовозобов'язаних залізничників ще на один місяць.

Про це йдеться у постанові Кабміну № 492, ухваленої прем'єр-міністром Денисом Шмигалем у п’ятницю, 3 травня.

«Установити, що строки дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, надані військовозобов'язаним працівникам державних акціонерних товариств, що здійснюють діяльність у сфері залізничного транспорту <…>, які не закінчилися на день прийняття цієї постанови, продовжуються автоматично на один місяць», — йдеться у документі.

Відео дня Читайте також: Андрій Длігач Андрій Длігач Яким має бути справедливе економічне бронювання?

Постанова стосується бронювання в рамках відповідних рішень Міністерства економіки згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію“ щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації на воєнний час» (Офіційний вісник України, 2023 р., № 15, ст. 940).

Раніше NV Бізнес писав про те, як відбуватиметься бронювання військовозобов'язаних і як зміниться перелік підприємств після набуття чинності закону про мобілізацію.

Що змінює закон про мобілізацію

11 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію № 10449. За відповідне рішення проголосували 283 нардепи.

Парламентарії вилучили із законопроєкту положення про демобілізацію військових через 36 місяців служби без додаткових рішень Ставки верховного головнокомандувача.

Закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня.

Згідно із законом, підлягають мобілізації тільки за бажанням:

  • особи з інвалідністю (на військову службу за контрактом);
  • особи, звільнені з полону;
  • особи віком до 25 років, які пройшли базову загальну військову підготовку або базову військову службу.

Звільнені строковики переходять у мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років). Базова військова служба починається з 1 вересня 2025 року.

Громадяни, які перебувають на військовому обліку, можуть у добровільному порядку створити особистий електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного або резервіста.

Усі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, мають протягом 60 днів із моменту набуття законом чинності уточнити:

  • адреса проживання,
  • номери засобів зв’язку,
  • адреси електронної пошти
  • інші персональні дані.

Редактор: Юлія Завадська Читати далі