У травні Україну відвідає єврокомісарка з питань внутрішніх справ і міграції Ілви Йоганссон для обговорення з українською владою питання подальшого юридичного статусу українців за кордоном, адже чинний механізм тимчасового захисту в ЄС чинний до березня 2025 року.

Про це заявила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв'ю DW у Брюсселі.

Вона зазначила, що Україна не буде примусово повертати чоловіків призовного віку з-за кордону, а оновлення даних у ТЦК та СП «не означає автоматичну мобілізацію на фронт».

Відео дня Читайте також: Володимир В'ятрович Володимир В'ятрович Десять наслідків заборони консульського обслуговування українців за кордоном

«Тому обмежень і примусового повернення громадян України будь-якої статі чи віку в країну, яка воює, не буде. Але у питаннях війни немає приємних рішень і давайте не забувати, що війна триває і ми маємо її виграти», — наголосила Стефанішина.

Вона також додала, що Україна ухвалила закон про мобілізацію, тому потрібно розуміти, ц якому обсязі можливо заміняти солдатів на фронті.

«Йдеться про потенціал мобілізації — облік і інформацію. І це першочергова мета нашого рішення», — заявила віцепрем'єрка.

Призупинення консульських послуг для чоловіків призовного віку — що відомо

22 квітня видання ZN.UA повідомило, що МЗС України наказало усім дипломатичним установам тимчасово припинити надання послуг чоловікам призовного віку, окрім оформлення документів для повернення в Україну.

23 квітня глава МЗС України Дмитро Кулеба підтвердив цю інформацію. Пізніше Міністерство закордонних справ України опублікувало роз’яснення щодо надання консульських послуг чоловікам призовного віку, назвавши це тимчасовим кроком.

Читайте також: Людмила Крохмалюк Людмила Крохмалюк Чоловіки не можуть отримувати консульські послуги за кордоном. Це законно?

«Після набрання законом про мобілізацію чинності 18 травня 2024 року процес прийняття та розгляду заяв про вчинення консульських дій продовжиться з урахуванням нових вимог, що випливають із положень закону», — йдеться в роз’ясненні МЗС.

Про намір допомогти Україні повернути військовозбов'язаних чоловіків заявили Польща і Литва. Уряд Німеччини повідомив, що українці зможуть залишатися в країні навіть з недійсним паспортом, а рішення українського МЗС про призупинення надання консульських послуг чоловікам за кордоном не вплине на їхній статус біженців.

24 квітня з’явилася постанова Кабміну, яка забороняє видачу документів чоловікам віком від 18 до 60 років, які знаходяться за межами України, через ДП Документ.

26 квітня радник голови ОП Михайло Подоляк заявив, що дистанційної видачі документів українцям за кордоном більше не буде.

Паспортний сервіс опублікував роз’яснення, згідно з яким чоловіки призовного віку більше не зможуть отримати паспорти за кордоном у ДП Документ за деякими винятками.

Редактор: Юлія Завадська Читати далі