У п’ятницю, 7 червня постійні представники країн-членів Євросоюзу не змогли ухвалити рішення щодо початку переговорів про вступ України до ЄС, які рекомендувала Єврокомісія, через заперечення з боку Угорщини. Обговорення продовжиться наступного тижня.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на високопоставленого європейського дипломата.
«Обговорення завершилося. Усі знають, що Комісія вважає, що Молдова й Україна завершили виконувати свої умови, і що ми маємо провести міжурядову конференцію. На засіданні це було дуже ясно. Багато країн сказали, що згодні з цим, але Угорщина знову заявила, що у них є умови, які ще необхідно виконати, інакше вони не зможуть прийняти оцінку Комісії», — сказав він.
Відео дня
Як пише агенція, інший високопоставлений дипломат зазначив, що Угорщина «виступила з такими самими просторікуваннями, як і минулого разу, про недостатній прогрес, зроблений Україною щодо національних меншин».
Читайте також:
Австрія виступила за позбавлення Угорщини права голосу в ЄС
«Угорщина знову згадала 11 питань, зачитала дві поправки до переговорних рамок про добросусідські відносини та національні меншини, згадавши, що нам (ЄС) також потрібно просуватися вперед із Сербією та Албанією. Решта з нас, які беруть участь у дебатах, — усі, крім Угорщини, голосно і ясно підтримують оцінку Комісії і відкинули внесення нових вимог. Ми всі виступаємо за те, щоб провести міжурядову конференцію вже 25 червня», — додав він.
Обговорення продовжиться наступного тижня, і можливо, що Будапешт піде на компроміс, давши «зелене світло» Україні та Молдові заради прогресу для країн Західних Балкан, зазначили обидва дипломати.
Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Єврокомісія підтримує початок переговорів про вступ України до ЄС. Він зазначив, що, згідно з висновком комісії, Україна виконала всі чотири додаткові реформи та продовжує роботу щодо приєднання до блоку.
Вступ України до ЄС
У вересні 2022 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна виконала 65−70% Угоди про асоціацію з ЄС.
У травні 2023-го прем'єр говорив, що Україна має бути готовою до вступу в Євросоюз через два роки.
8 листопада 2023 року Єврокомісія рекомендувала почати переговори про вступ України та Молдови до ЄС. 14 грудня Європейська рада 26 голосами підтримала початок переговорів про членство України в ЄС.
Водночас голова Європейської Ради Шарль Мішель говорив, що Україна може приєднатися до Європейського Союзу у 2030 році.
Читайте також: Віталій Суєта Рух України до ЄС: Можливості й виклики, які вже зараз на часі
20 березня 2024 року Шмигаль заявив, що переговори про вступ України до Євросоюзу мають розпочатися до кінця червня цього року.
25 квітня посол ЄС в Україні Катаріна Матернова заявила, що країна вже готова почати переговори про вступ до ЄС і очікує їх початку наприкінці червня.
30 квітня президент України Володимир Зеленський також зазначив, що вже в червні Україна може почати переговори щодо вступу до Євросоюзу.
21 травня Politico з посиланням на джерела писало, що брюссельські чиновники також наполягають на тому, щоб почати офіційні переговори щодо вступу України до ЄС цього місяця.
Редактор: Микита Днєпровський Читати далі