Автор: Кіра Борисіхіна

Нове дослідження спростовує ідею про те, що деякі породи собак мають кращий нюх, ніж інші.

Читайте також:
Чотирилапі можуть вловити запах речовин, що виділяються людиною під час ПТСР (Фото:pixabay) Феноменально. Собаки можуть унюхати ПТСР

За даними препринта дослідження, опублікованого на сайті bioRxiv, саме темперамент і дресирування роблять деяких домашніх собак чудовими сищиками, а не якісь внутрішні навички виявлення запахів.

Відео дня

Дослідники з Університету штату Каліфорнія, Лос-Анджелес, провели комплексне дослідження, вивчаючи черепи і генетичний матеріал 104 собак різних порід, вовків і койотів. Вони не знайшли жодних доказів того, що якісь породи мають кращий нюх.

Дебора Берд, провідна авторка дослідження, зазначає, що багато хто вважає собак найкращими нюхачами серед ссавців, але дослідження показало, що домашні собаки, включно із стародавніми породами та сучасними породами, імовірно, мають менш чутливі носи, ніж їхні дикі родичі — вовки та койоти.

Дослідники також не виявили генетичних або анатомічних доказів того, що у деяких порід собак морди кращі, ніж у інших. Це викликало питання у деяких вчених, які хотіли б побачити ширший генетичний аналіз і дані про більшу кількість собак.

Читайте також:
Собака має вроджену здатність розуміти слова (Фото:Chiemsee2016 / Pixabay) Знають більше, ніж ми думали. Вчені дізналися приголомшливий факт про розумові здібності собак

Однак інші дослідники зазначають, що поведінкові риси, як-от бажання догодити господареві або високий рівень витривалості, можуть змусити деяких собак здаватися супернюхачами, незважаючи на те, що їхній нюх не перевершує нюх інших хвостатих.

Це дослідження також не враховує собак у польових умовах, де деякі породи можуть проявляти себе краще в пошукових операціях або полюванні завдяки витривалості та здатності до навчання.

Загалом, дослідження не дають вичерпної відповіді на причину неймовірного нюху деяких собак, але наголошує на необхідності подальших пошуків у цьому напрямку.

Читати далі