28 квітня Папа Римський Франциск уперше відвідав павільйон Ватикану на цьогорічній Венеційській бієнале. Локація розташована в жіночій в’язниці Джудекка.

До роботи над павільйоном залучали не тільки митців, а й ув’язнених, повідомляє Associated Press.

Головна задумка павільйону Ватикану Моїми очима — відображення віри Папи Римського в цінність діалогу, солідарності та братерства. В’язниця стала основною локацією, щоб показати об'єднавчу силу мистецтва.

Відео дня

«Як це не парадоксально, але перебування у в’язниці може означати початок чогось нового через повторне відкриття несподіваної краси в нас та в інших, що символізується мистецьким заходом, який ви організовуєте, і проєктом, до якого ви активно залучені», — зазначив Папа Римський під час зустрічі з 80 ув’язненими.

Читайте також:
Маргарет Етвуд написала вірш про війну (Фото:@therealmargaretatwood/Instagram) «Ніхто не повернеться». Письменниця Маргарет Етвуд написала вірш про війну — вона вперше зачитає його на Венеційській бієннале

Під час бієнале у павільйоні Ватикану будуть показувати 12-хвилинний фільм про свободу. Головні ролі у ньому зіграли ув’язнені. Також у кафетерії в’язниці представлять роботи покійної католицької черниці та громадської активістки Коріти Кент.

Про те, щоб павільйон Ватикану розмістився у в’язниці, організатори домовлялися з Мінюстом Італії, представники якого у свою чергу надали дозвіл при умові, що відвідувачі будуть заходити до павільйону без телефонів. Також їх необхідно заздалегідь зареєструвати онлайн для візиту та вказати свої ідентифікаційні дані.

Незважаючи на те, що цього року Ватикан раніше вже представляв свій павільйон на Венеційській бієнале, у цьому році Папа Римський вперше відвідав представлену локацію.

Редактор: Каріна Пасічник Читати далі