Росія має «тришаровий» план дестабілізації України . Він включає перевагу на полі бою, дезінформаційну кампанію в Україні та ізоляцію на міжнародній арені.

Про це заявив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький в інтерв'ю The Economist.

За його словами, травень буде ключовим місяцем, коли Росія застосує «тришаровий» план дестабілізації країни.

Відео дня Читайте також:
Українські військовослужбовці (Фото:Генштаб ЗСУ / Facebook) У розвідці США вважають, що війна Росії проти України не закінчиться найближчим часом

Попри те, що американський Конгрес із запізненням погодив збільшення військової допомоги, пройдуть тижні, перш ніж вона дійде до лінії фронту. Навряд чи вона зможе зрівнятися з російськими запасами снарядів або забезпечити ефективний захист від низькотехнологічних, руйнівних керованих авіабомб.

Другий фактор — це російська дезінформаційна кампанія в Україні, спрямована на підрив української мобілізації та політичну легітимність Володимира Зеленського, чий президентський термін умовно закінчується 20 травня. Хоча Конституція чітко дозволяє його продовження на невизначений термін у воєнний час, його опоненти вже наголошують на вразливості президента.

Третім фактором, за словами Скібіцького, є невпинна кампанія Росії з міжнародної ізоляції України: «Вони будуть розхитувати ситуацію у будь-який спосіб».

Редактор: Дар’я Харченко Читати далі