«У Путіна ситуація погана». Які страхи Кремля приховує призначення «цивільного» Бєлоусова на місце воєнного міністра РФ, — Ліпсіц

Автор: Максим Бутченко

Російський економіст Ігор Ліпсіц, який проживає в Литві, пояснив NV, чому заміна керівника міноборони РФ — це намагання кремлівського диктатора перетворитися на радянського генсека.

Три дні тому російський диктатор позбавив Сергія Шойгу крісла міністра оборони, в якому той сидів майже 12 років, віддавши цю посаду несподіваному кандидату — Андрію Білоусову. Останній не тільки не має будь-якого військового досвіду, а й ніколи не був пов’язаний з армією, — він усе життя займався економікою, навіть був профільним міністром.

Відео дня

Перше пояснення, яке прозвучало з цього приводу з Кремля, видав Дмитро Пєсков, путінський прес-секретар. Він розповів, що цивільний керівник військового відомства повинен буде «вписати економіку силового блоку в економіку країни, щоб вона відповідала динаміці моменту».

15 травня вже сам Путін пов’язав призначення Білоусова зі зростанням витрат на військову сферу.

Що насправді задумав зробити диктатор, витягуючи на місце Шойгу під час повномасштабної війни абсолютно цивільну людину? Чи означає це, що Кремль всерйоз ставить на затяжну війну, а тому взявся за побудову військової економіки? Ці запитання NV поставив російському економісту Ігорю Ліпсицу, який живе в Литві.

— Які умови, що склалися в Кремлі, призвели до призначення Андрія Бєлоусова на посаду міністра оборони РФ?

— Історія ось у чому: надія Росії на те, що вона все-таки зуміє здолати Україну на колишніх запасах озброєння, виявилася безпідставною. Усі обіцянки, які давали[екс-міністр оборони РФ Сергій] Шойгу і[глава генштабу Валерій] Герасимов, що у них багато нової, хорошої зброї і тому всі вони можуть виграти, не підтвердилися. У підсумку, як ми бачимо, навіть до інавгурації Путіна вони не змогли здобути якусь рішучу перемогу над Україною. Виникла ситуація, що потрібна якась нова матеріальна база війни, потрібна більш розширена основа для атак російської армії. А це, звісно, завдання не просто військове, а економічне. Тому було розіграно якусь нову конструкцію, де тепер ключову роль відіграватиме винятково тріо в особі Бєлоусова,[міністра промисловості і торгівлі Дениса] Мантурова і[Сергія] Чемезова, як глави[держкорпорації] Ростеха, тобто, представника оборонної промисловості. Я думаю, що зараз ця трійка має бути відповідальною за створення іншої матеріальної бази для російської армії, потужнішої і сучаснішої, щоб здолати Україну. Чи вдасться їм це? Дуже сумнівно. Але завдання, найімовірніше, поставлено так, і це, думаю, перша умова.

Читати далі