У Міноборони відповіли, скільки жінок зараз служать у лавах ЗСУ
Наразі у Силах оборони України служать понад 67 тисяч жінок, з них 19 тисяч — це цивільні співробітниці, інші є військовослужбовицями.
Про це повідомила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова під час Small Talk, який опублікували 8 червня.
За її словами, кількість жінок в армії почала збільшуватися ще з 2014 року, а після 24 лютого 2022 року ця динаміка прискорилася попри те, що в Україні не передбачена примусова мобілізація жінок.
Відео дня
«Зараз у нас в Збройних силах понад 67 000 жінок, з яких 19 000 — це працівниці ЗСУ, всі інші — це військовослужбовиці», — зазначила Калмикова.
Читайте також: Військовозобов'язаних жінок штрафуватимуть, якщо вони своєчасно не оновлять свої облікові дані — ТЦК
Вона також зауважила, що зараз жінки дуже часто обирають в армії професії, які не вважаються жіночими за замовчуванням. Жінки хочуть стріляти, керувати артилерійськими установками, дронами тощо.
«На жаль, у нас досі спостерігається проблема з просуванням жінок по службі й ми зараз шукаємо шляхи регулювати це для того, щоб жінки, які хочуть будувати кар'єру в Збройних Силах, мали цю можливість», — наголосила заступниця міністра.
Військовий облік жінок — хто має стати
Військовий облік стосується лише тих жінок, хто здобув освіту за визначеними статтею 1 Закону України Про військовий обов’язок і військову службу спеціальностями. Згідно з цим положенням на військовий облік мають стати жінки, які:
Читайте також:
Мобілізація жінок в Україні. Хто з жінок має стати на військовий облік та чи будуть зміни з 18 травня
- придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних;
- мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених в абзаці першому цієї частини, беруться на військовий облік військовозобов'язаних за їх бажанням.
Військовий облік жінок медиків розповсюджується на:
- студенток, які перебувають на останньому курсі навчання за зазначеними спеціальностями;
- працівниць державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, які здобули освіту за цими спеціальностями;
- безробітних, які здобули відповідну спеціальність. Їм слід ставати на облік самостійно.
Редактор: Єва Сластнова Читати далі