У Міністерстві оборони пояснили, чому після оновлення даних у застосунку Резерв+ людину однаково можуть примусово доставити до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
Про це розповіла заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко в етері телемарафону в середу, 5 червня.
Відео дня
«Потрібно розуміти, які підстави для такого примусового оновлення даних. Потрібно говорити в кожній окремій ситуації з ТЦК і розбиратись», — сказала Черногоренко.
За її словами, коли з’явиться можливість виправити або уточнити дані через Резерв+, то таких ситуацій «не буде взагалі».
Черногоренко зауважила, що Резерв+ надає можливість протягом 60 днів оновити тільки частину даних. Посадовиця додала, що є інше зобов’язання щодо класичного військового обліку, яке знаходиться по людині в ТЦК та СП.
Читайте також: Українці за кордоном, які набули статусу «у розшуку» у Резерв+, мають з’явитися до ТЦК — Міноборони
«Застосунок Резерв+ реалізує можливість оновити свої дані. Це пошта, телефон, фактичне місце проживання. Щодо загального військового обліку, оновлення даних людини, оновлення війського-облікової спеціальності ми зараз робимо все, щоб реалізувати функціонал, щоб можна було оновити й інші дані, які є в ТЦК та СП онлайн. Цей функціонал ми також реалізуємо в червні», — зазначила Черногоренко.
4 червня речник Міноборони України Дмитро Лазуткін заявив, що військовозобов'язаним українцям, які оновили свої дані в застосунку Резерв+, також можуть вручити повістку на вулиці.
Оновлення даних військовозобов'язаними
2 червня речник Міноборони Дмитро Лазуткін повідомив, що станом на той час військово-облікові дані оновили близько 1,5 мільйона військовозобов'язаних українців, найбільше з них — через застосунок Резерв+.
24 травня заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко повідомила, що понад мільйон військовозобов'язаних українців оновили свої дані онлайн через мобільний застосунок Резерв+. Крім того, на той момент 40865 українців оновили свої дані через ЦНАП, а 21735 громадян — через ТЦК.
Читайте також: Не розуміють, як має працювати? Політолог розкритикував стратегічну комунікацію влади щодо застосунку Резерв+
18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію.
Інфографіка: NV
Того ж дня в Україні запустили додаток Резерв+, у якому можна оновити облікові дані для ТЦК та СП. Згідно з новим законом про мобілізацію, усі військовозобов'язані громадяни віком 18−60 років мають оновити дані протягом 60 днів — до 16 липня. У документи військовозобов'язаних вклеюватимуть VIN-коди (штрих-коди).
Планується, що у Резерв+ з’являться електронний аналог військового квитка, а також послуги рекрутингу.
Редактор: Катерина Шпак Читати далі