Міністерство оборони України оприлюднило список захворювань, із якими військовозобовʼязані визнаються придатними до служби. Про це йдеться у наказі Міноборони, опублікованому на сайті Верховної Ради.

У додатку до розкладу хвороб, станів та фізичних вад, який визначає ступінь придатності до військової служби та служби у військовому резерві, зазначено, що громадяни поділятимуть на кілька категорій:

Відео дня

 • Придатні;
 • Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони;
 • Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку;
 • Тимчасово непридатні. Потребують лікування;
 • Непридатні до військової служби з переоглядом через 6 місяців.

Відповідно, до хвороб, з якими військовозобов'язаних визнають придатними, відносяться: залишкові зміни після вилікуваного туберкульозу різних локалізацій; хронічні вірусні гепатити з незначними порушеннями функцій; хвороби, що зумовленні ВІЛ та безсимптомне носійство ВІЛ; новоутворення у фазі тривалої стійкої ремісії після проведеного специфічного лікування; повільно прогресуючі та не прогресуючі хвороби крові; хвороби ендокринної системи, розлади харчування та порушення обміну речовин з незначними порушеннями функцій; невротичні легкі психічні розлади з виходом в одужання; запальні хвороби центральної нервової системи з незначними порушеннями функцій; хвороби зовнішнього вуха, середньо-тяжка двобічна приглухуватість; гіпертонічна хвороба I стадії; хвороби з незначними порушеннями функції зовнішнього дихання; хвороби печінки з незначними порушеннями функцій; виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки з незначними порушеннями функцій; артрози та інші ураження суглобів з незначними порушеннями функцій та інші.

Читайте також:
Роман Костенко, народний депутат України (Фото:Роман Костенко / Facebook) «Люди не стають на облік». Противник просувається не лише через відсутність у нас зброї, а й солдатів — інтерв'ю з Костенком

До служби в тилу визнаватимуть придатними з такими захворюваннями: клінічно вилікуваним туберкульозом; хронічними вірусними гепатитами з помірними порушеннями функцій; хворобами, що зумовлені ВІЛ, з імунною субкомпенсацією; зі станом після радикального хірургічного лікування первинної пухлини; рак нижньої губи, рак шкіри доброякісними новоутвореннями з помірними порушеннями функцій; хворобами крові, які повільно прогресують з помірними порушеннями функцій та частими загостреннями та інші.

Що змінює закон про мобілізацію

11 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію № 10449. За відповідне рішення проголосували 283 нардепи.

Парламентарії вилучили із законопроєкту положення про демобілізацію військових через 36 місяців служби без додаткових рішень Ставки верховного головнокомандувача.

Читайте також:
Працівники ТЦК зможуть перевірити, чи є оновлені через електронний кабінет дані в єдиному державному реєстрі (Фото:Чернівецький обласний ТЦК та СП via Facebook) Як в ТЦК перевірятимуть оновлення даних через електронний кабінет — пояснює представник Генштабу

Закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня.

Згідно із законом, підлягають мобілізації тільки за бажанням:

 • особи з інвалідністю (на військову службу за контрактом);
 • особи, звільнені з полону;
 • особи віком до 25 років, які пройшли базову загальну військову підготовку або базову військову службу.

Звільнені строковики переходять у мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років). Базова військова служба починається з 1 вересня 2025 року.

Громадяни, які перебувають на військовому обліку, можуть у добровільному порядку створити особистий електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного або резервіста.

Усі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, мають протягом 60 днів із моменту набуття законом чинності уточнити:

 • адреса проживання,
 • номери засобів зв’язку,
 • адреси електронної пошти
 • інші персональні дані.

Редактор: Вікторія Горьова Читати далі