У Чехії заявили, що можуть допомогти Україні готувати пілотів для F-16 та Gripen

Date:

Чехія долучилася до німецької ініціативи щодо посилення протиповітряної оборони України. Зокрема, країна може допомогти в підготовці українських пілотів на літаках F-16 та Gripen.

Про це заявила міністерка оборони Чехії Яна Чернохова, повідомляє Ceske Noviny.

«Йдеться не лише про надання протиракетних систем, але й про літаки та навчання пілотів на цих літаках. Ми можемо запропонувати країнам навчання на F-16 і на літаках Gripen», — сказала міністерка.

Відео дня Читайте також:
Основний виробник фугасних авіабомб і модулів до них, що перетворюють боєприпас у КАБ, розміщено за 750 км від України, каже Анатолій Храпчинський (Фото:DR) Улюблене знаряддя ворога. Що собою являють російські КАБи, і як ЗСУ можуть їм протистояти — інтерв'ю NV з авіаекспертом

Чернохова зазначила, що чеське державне підприємство LOM Praha має можливості для підготовки українських пілотів і неодноразово пропонувало свою допомогу Україні.

Винищувачі F-16 для України: що відомо

У серпні 2023 року Нідерланди і Данія пообіцяли спільно передати Україні 61 американський винищувач F-16. Цьому передував дозвіл на передачу від США.

Крім того, намір поставити F-16 підтвердила Норвегія. Бельгія теж передасть Україні F-16, але з 2025 року.

Читайте також: «F-16 залишається пріоритетом». У Повітряних силах прокоментували ефективність літаків Mirage

У грудні Нідерланди заявили про рішення розпочати підготовку до передачі Україні перших 18 літаків, а згодом збільшили цю кількість до 24. Загалом країна пообіцяла Києву 42 винищувачі.

Орієнтовними термінами передачі винищувачів Україні називали першу половину 2024 року.

Інфографіка: NV

18 квітня прем'єр-міністр Бельгії Александр де Кроо заявив, що перший багатоцільовий винищувач F-16 з підготовленими українськими пілотами прибуде в Україну до літа 2024 року.

6 травня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила, що країна планує почати відправлення винищувачів F-16 в Україну восени. Водночас посол Данії в Києві Оле Егберг Міккельсен заявив, що літаки прибудуть цього літа.

10 травня видання The Standard із посиланням на високопоставлене військове джерело повідомило, що перші західні винищувачі F-16 прибудуть в Україну протягом кількох тижнів.

Редактор: Вікторія Горьова Читати далі

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related