«Тривають дискусії». У Міноборони України прокоментували повідомлення щодо прийому інструкторів з Франції
У Міноборони України, коментуючи повідомлення щодо прийому інструкторів з країн-партнерів, заявили, що станом на зараз досі тривають дискусії з Францією та іншими країнами щодо цього питання.
Пресслужба відомства повідомила у Facebook, що починаючи з лютого 2024 року, Україна висловила зацікавленість у перспективі прийому в Україні іноземних інструкторів.
Відео дня
Міноборони заявило, що спільно з Генштабом почали внутрішню роботу над відповідними документами по цьому питанню, щоб не витрачати час на узгодження бюрократичних моментів, коли буде прийнято відповідне рішення.
27 травня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що Франція готова направити в Україну інструкторів для підготовки українських військовослужбовців. Він уточнив, що він уже підписав документи, які дадуть змогу першим французьким інструкторам відвідати українські навчальні центри та ознайомитися з їхньою інфраструктурою і персоналом.
Міністерство збройних сил Франції заявило, що відправлення французьких військових інструкторів в Україну для навчання військовослужбовців ще опрацьовується.
Читайте також:
Євросоюз розглядає можливість навчання українських військових на території України з 2025 року — Welt
Розмови про перекидання військ НАТО в Україну
Після конференції з підтримки України, що відбулася в Парижі 26 лютого, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що західні союзники України створять коаліцію з надання ЗСУ далекобійної зброї, а в майбутньому не можна відкидати і відправлення в Україну західних військових.
Низка країн НАТО у відповідь на заяви Макрона публічно відкинули ідею відправки військ в Україну. Серед них, зокрема, Польща, США, Німеччина, Чехія, Канада та Велика Британія.
Можливість відправки військових не стали відкидати прем'єр Естонії Кая Каллас, а також міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас — він уточнив, що йдеться тільки про навчальні місії. Глава Генштабу армії Нідерландів генерал Онно Ейхельсгейм заявив, що «слід залишити всі варіанти відкритими».
Агентство AFP із посиланням на джерело повідомило, що європейські країни-учасниці НАТО тижнями вивчали можливість відправити війська Альянсу в Україну.
29 лютого прем'єр-міністр Франції Габріель Атталь пояснив, що французькі війська можуть брати участь у війні на боці України для захисту певних кордонів, брати участь у навчаннях або наземній протиповітряній обороні. Він виключив участь солдатів Франції в боях «безпосередньо на лінії фронту».
4 квітня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що міністри закордонних справ країн-членів НАТО домовилися про створення спеціальної місії Альянсу для збільшення підтримки України.
Редактор: Дар’я Колесніченко Читати далі