Автор: Кіра Борисіхіна

Європейське космічне агентство (ЄКА) вразило світ захопливим відео, знятим космічним апаратом Solar Orbiter, що демонструє Сонце в унікальних деталях.

На відео видно перисті структури, що нагадують волосся, які складаються з плазми і йдуть за лініями магнітного поля в нижніх шарах сонячної атмосфери. Ці феномени стають особливо помітними, коли Сонце переходить у свою гарячішу зовнішню корону. Відео було знято приблизно з третини відстані між Землею і Сонцем.

Відео дня

Також можна побачити інші захопливі особливості Сонця, такі як корональний мох, спікули і корональний дощ.

Спікули — це високі газові шпилі, видимі на сонячному горизонті, що піднімаються від хромосфери Сонця. Їхня висота може досягати 10 000 км.

Читайте також:
Ученим вдалося пояснити деякі загадкові особливості Сонця (Фото:pixabay) Перенесення тепла. Учені запропонували теорію, яка пояснює дивацтва обертання Сонця

На 0:30 відео показує корональний дощ — матеріал з більш низькою температурою, ніж навколишня сонячна поверхня, що становить менше ніж 10 000 °C порівняно з температурою в один мільйон градусів за Цельсієм у корональних петлях. Цей дощ складається зі згустків плазми більш високої щільності, що падають назад до Сонця під дією гравітації.

На особливу увагу заслуговує невелике виверження, що відбувається приблизно на 0:20 відео, де більше піднімається холодний матеріал.

Місії, такі як Solar Orbiter, Сонячний зонд Паркер і Обсерваторія сонячної динаміки, надають нам унікальні можливості вивчення Сонця і його динамічної газової кулі, яка є джерелом всієї енергії в нашій Сонячній системі.

https://www.youtube.com/embed/IqdmM9dg0UY?si=VWud5ZYxocIkAD5P&controls=0 Читати далі