Тайвань перевів війська в підвищену бойову готовність на тлі військових навчань Китаю

У четвер, 23 травня, Тайвань підняв у повітря літаки, а також перевів війська в підвищену бойову готовність у відповідь на навчання Китаю.

Про це повідомляє Associated Press.

За словами китайський військових, дводенні навчання навколо Тайваню є покаранням для «сепаратистських сил, які прагнуть незалежності».

Відео дня Читайте також: Німеччина направила військові кораблі в Індо-Тихоокеанський регіон через напруженість між Китаєм та Тайванем

У Міноборони Тайваню додали, що провокації з боку Пекіна ставлять під загрозу регіональний мир, а також стабільність. Відомство також додало, що держава не шукатиме конфліктів, але й не ухилятиметься від них.

«Цей привід для проведення військових навчань не тільки не сприяє миру і стабільності через Тайванську протоку, а й демонструє його гегемоністську сутність», — додали в Міноборони.

Під час своєї інавгураційної промови президент Тайваню Лай Чінте заявив, що його країна бажає діалогу з Китаєм, щоб зберегти нинішній статус і не втягнути союзників у війну.

Загострення відносин між Китаєм і Тайванем: що відомо

27 грудня 2023 року китайський лідер Сі Цзіньпін заявив, що «возз'єднання» Китаю з Тайванем «неминуче». Він додав, що «у цьому полягає головний національний інтерес, і цього бажає народ», а в новорічному зверненні до народу зазначив, що Китай «безсумнівно возз'єднається».

Напруженість навколо Тайваню стала однією з тем розмови на зустрічі лідерів США і Китаю Джо Байдена і Сі Цзіньпіна 15 листопада.

Тоді, за даними CNN, Сі Цзіньпін сказав Байдену, що США мають «вжити реальних дій, щоб виконати своє зобов’язання не підтримувати «незалежність Тайваню».

Він також закликав США припинити озброювати Тайвань і підтримати «мирне возз'єднання» Китаю.

6 січня Міністерство оборони Тайваню звинуватило Китай у загрозі авіаційній безпеці та веденні психологічної війни проти населення острова через запуск повітряних куль за кілька днів до виборів.

13 січня у виборах президента Тайваню переміг прозахідний кандидат Лай Цинде, який підтримує незалежність острова.

Читайте також:
Тайвань (Фото:REUTERS/Tingshu Wang) Путін після «виборів» у РФ назвав Тайвань «невід'ємною частиною» Китаю. У МЗС країни йому різко відповіли

25 січня спікер міністерства оборони Китаю У Цянь заявив, що Тайвань «ніколи не буде незалежною державою».

5 березня прем'єр Китаю Лі Цян виключив формулювання про «мирне возз'єднання» з Тайванем у новій урядовій доповіді. Хоча раніше такі заяви були регулярно.

20 березня глава Індо-Тихоокеанського командування США адмірал Джон Акіліно заявив, що Китай нарощує військовий і ядерний арсенали в рекордних масштабах із часів Другої світової війни, готуючись до вторгнення на острів Тайвань до 2027 року.

29 березня глава МЗС Тайваню Джозеф Ву заявив, що допомога США Україні має вирішальне значення для стримування Китаю, оскільки перемога Росії може заохотити Пекін до агресії проти Тайваню і сприятиме антиамериканській пропаганді.

Редактор: Євгеній Василенко Читати далі