Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг очікує від членів Альянсу чітких формулювань щодо членства України на саміті у Вашингтоні. Про це він заявив на брифінгу перед зустріччю міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі в середу, 12 червня.
«Не вдаватимусь у подробиці щодо точних формулювань, але я очікую, що ці формулювання будуть ще більш чіткими в нашому зобов’язанні щодо членства України в Альянсі», — зазначив Столтенберг.
Відео дня
Він також висловив сподівання, що члени НАТО «зроблять важливі заяви» щодо надання Україні більшої кількості військової техніки, засобів ППО та артилерійських боєприпасів.
12 червня Столтенберг заявляв, що НАТО візьме на себе відповідальність за координацію поставок зброї в Україну, якою раніше опікувались США.
Вступ України в НАТО
11−12 липня 2023 року у Вільнюсі проходив саміт НАТО, у якому брали участь лідери 31 країни Альянсу, делегації Японії, Південної Кореї, Нової Зеландії, Австралії, України та Швеції. На саміті був присутній президент України Володимир Зеленський.
Читайте також: Ян Бжезінський Три рішення щодо України, які потрібно ухвалити на саміті НАТО у Вашингтоні
11 липня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна стане членом Альянсу без ПДЧ і отримає запрошення, коли на це погодяться союзники і «будуть виконані умови».
12 липня під час брифінгу Зеленський зазначив, що Україна стане членом НАТО після закінчення війни.
«Якщо простими словами, у той момент, коли війна закінчиться, Україну точно запросять до НАТО та Україна стане членом союзу. Я сьогодні жодної іншої думки не чув», — сказав він.
У квітні Столтенберг запросив Зеленського на саміт Альянсу у Вашингтоні, який відбудеться 9−11 липня 2024 року. При цьому генсек сумнівається, що Україна отримає там запрошення вступити в НАТО.
Читайте також: «Американці бояться». Американський політолог пояснив, чому Байден не готовий до запрошення України в НАТО
Зеленський сподівається на два рішення на саміті — про передачу нових систем ППО і про конкретні кроки назустріч членству України в Альянсі.
28 травня газета The Telegraph із посиланням на власні неназвані джерела повідомляла, що західні партнери закликали Україну цього року не вимагати запрошення до НАТО на щорічному саміті у Вашингтоні.
Редактор: Катерина Шпак Читати далі