Автор: Кіра Борисіхіна
Маска була виявлена відділом по боротьбі з пограбуваннями Управління старожитностей Ізраїлю (IAA) і передана у відділ археології цивільної адміністрації Іудеї і Самарії для подальшого вивчення.
Про це пише Heritage Daily.
Виготовлена з жовто-рожевого вапняку, вона має ідеально симетричні риси обличчя, включно з рівними вилицями, вражаючим носом і ротом із зубами.
Читайте також:
Удача. Металошукач, який загубився в горах, випадково знайшов скарб бронзового століття
На сьогоднішній день відомо про 16 кам’яних масок цього періоду, більшість з яких знайдено в південній частині гори Хеврон і пустелі Єгуда. Усі вони мають схожі риси й характеристики, що дає змогу припустити їхню приналежність до однієї й тієї ж культурної групи докерамічного неоліту B (PPNB). Люди цього періоду переживали сільськогосподарську революцію і покладалися на домашніх тварин, доповнюючи їхній колишній раціон землеробством і полюванням.
Відео дня
На стоянках PPNB у Леванті також знайдено людські черепи, вкриті тиньком або поховані під підлогою стародавніх жител, що, на думку експертів, є ранньою формою поклоніння предкам. Кам’яні маски, що нагадують людські обличчя, ймовірно, пов’язані з цим культом предків.
Читайте також:
Забави лицарів. Археологи розкопали 1000-річну колекцію середньовічних ігор у замку на півдні Німеччини
Культура PPNB зникла під час події тривалістю 8,2 тисячі років, спричиненої раптовим зниженням глобальної температури, що сталася приблизно 8200 років тому і тривала до двох століть. Виявлення маски підтверджує припущення, що південна частина гори Хеврон була центром виробництва кам’яних масок і релігійної діяльності в докерамічний неоліт.
Роніт Лупо з IAA зазначив: «Ці маски являють собою значний артефакт, що підтверджує наше розуміння релігійних і культурних практик стародавніх жителів регіону».
Читати далі