Ситуація з рівномірним розподілом обмежень електроенергії по регіонах покращується. Про це заявив виконавчий директор Yasno Сергій Коваленко у вівторок, 11 червня.
За його словами, в понеділок, 10 червня, в Києві в середньому не було світла трохи більше трьох годин, тоді як тиждень тому, 3 червня, відключення тривали майже вісім годин.
Відео дня
Коваленко нагадав, що 12 червня обмеження електроенергії діятимуть з 15:00 до 23:00.
11 червня в Києві за вказівкою Укренерго продовжили термін застосування графіків погодинних відключень до 23:00. У КМВА заявили, що це пов’язано зі зростанням споживання електроенергії через спекотну погоду.
Перший заступник голови Міненерго Юрій Власенко заявляв, що в Україні з 8 червня в тестовому режимі запрацює новий порядок застосування графіків відключень світла, що дасть можливість скоротити кількість годин без електроенергії для населення.
У Міненерго також повідомляли, що в Україні ввели в експлуатацію енергоблок однієї з АЕС потужністю 1000 МВт, який завершили ремонтувати на десять днів раніше, ніж очікували.
Дефіцит в енергосистемі та графіки відключень світла в Україні
За період з 22 березня країна-агресор Росія здійснила шість ракетно-дронових атак по енергосистемі України. Через пошкодження українські електростанції не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до атак, заявили в Укренерго.
З 14 травня в усіх областях України ввели контрольовані аварійні відключення світла через значний дефіцит електроенергії.
Інфографіка: NV
20 травня Укренерго заявила, що в Україні через російські обстріли пошкоджено всі великі тепло- і гідроелектростанції.
Компанія закликала споживачів перенести використання потужних електроприладів на денні години — з 11:00 до 17:00.
Читайте також: «Чарівних паличок не існує». Експерт розповів, через скільки років припиняться відключення світла
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Росія зруйнувала 50% української спроможності генерації електроенергії, 73% великих ТЕС не працюють через сильні пошкодження і руйнування.
За словами міністра енергетики Германа Галущенка, ситуація значно гірша, ніж у 2022−2023 роках.
Редактор: Катерина Шпак Читати далі