Шукайте любителів свінгу. Танцюристи більш відкриті та стійкі до стресу
Автор: Кіра Борисіхіна
Дослідження Інституту емпіричної естетики Макса Планка (MPIEA) у Франкфурті-на-Майні, Німеччина, засвідчило, що як аматори, так і професійні танцюристи менш невротичні, ніж ті, хто не займається танцями.
Танцюристи також більш приємні, відкриті та екстравертні. Результати дослідження були опубліковані в журналі «Особистість та індивідуальні відмінності».
Читайте також:
Увімкніть баси. Дослідники знайшли спосіб змусити людей танцювати
Дослідження проводилося у співпраці з Маттіасом Блаттманном, генеральним директором танцювальної школи Гутманн, і Луїзою Санчо-Есканеро, танцювальним керівником Пфальцтеатру Кайзерслаутерна. У ньому було проаналізовано дані 5435 осіб зі Швеції та 574 осіб з Німеччини за п’ятьма основними особистісними якостями: відкритість, сумлінність, екстраверсія, доброзичливість і невротизм.
Відео дня
Старший автор дослідження Фредрік Уллен відзначив унікальність роботи, оскільки було зібрано дуже великі вибірки з двох різних країн. У Швеції використовувалася наявна база даних про творчу активність і танцювальні досягнення, а в Німеччині дані збиралися через онлайн-опитування, поширене серед танцювальних закладів.
Попередні дослідження показували, що музиканти більш приємні та відкриті, ніж немузиканти. У поточному дослідженні це також підтвердилося для танцюристів, проте танцюристи виявилися менш невротичними, ніж люди, які не танцюють.
Провідна авторка Джулія Ф. Крістенсен зазначила, що танцюристи і співаки демонструють високий ступінь екстраверсії, оскільки їхнє самовираження через тіло створює соціально вразливі ситуації.
Також було виявлено відмінності між танцюристами різних стилів: танцюристи свінгу, наприклад, виявилися менш невротичними, ніж танцюристи латиноамериканської та класичної музики. У майбутньому дослідники сподіваються вивчити особистісні особливості танцюристів із різних культур і стилів.
Читати далі