Автор: Кіра Борисіхіна
Нове дослідження південнокорейських учених спростувало основні постулати астрології.
Читайте також:
Плоскоземельники голосують за Трампа. Учені з’ясували, що фанати експрезидента США частіше вірять у теорії змови
Психолог з Університету Кеймен у Південній Кореї проаналізував дані 12 791 людини та виміряв їхній добробут за вісьмома компонентами: загальне нещастя, депресивні симптоми, психологічний дистрес, незадоволеність роботою, фінансова незадоволеність, сприйняття життя, самооцінка здоров’я та невдоволеність шлюбом. Дослідження показало, що дати народження учасників та їхні знаки зодіаку не мали значущого впливу на ці показники.
Відео дня
«Розміри ефекту були майже нульовими для всіх досліджених показників благополуччя, що вказує на те, що знання чийогось знака зодіаку не дає значущої інформації для прогнозування рівня його благополуччя. Ці результати узгоджуються з минулими дослідженнями, які не знайшли доказів, що підтверджують астрологічні твердження щодо особистісних якостей або результатів шлюбу», — підсумували дослідники.
Результати суперечать астрологічним твердженням про те, що знаки зодіаку формують тенденції, долю і сприйнятливість людини до відчуття щастя або успіху. Згідно з опитуванням Pew Research Center 2018 року, близько 29% американців вірять в астрологію, і кількість таких людей зростає, особливо серед молоді. Проте наука неодноразово перевіряла ці твердження і не знайшла доказів впливу небесних тіл на життя людей.
Читайте також:
Хвороба розуму. Про що свідчить схильність до конспірології
Дослідження підкреслює необхідність підвищення обізнаності громадськості про відсутність наукових доказів, що підтверджують астрологічні переконання. «Ці результати підкреслюють гостру необхідність підвищити обізнаність громадськості щодо відсутності наукових доказів, що підтверджують астрологічні переконання, за допомогою надійних ініціатив у сфері суспільної освіти», — пише дослідник. «Такі ініціативи можуть зіграти вирішальну роль у розвитку наукової грамотності та навичок критичного мислення, постачаючи людей раціональними інструментами для ухвалення обґрунтованих рішень і кидаючи виклик псевдонауковим переконанням».
Дослідження опубліковано в журналі Kyklos.
Читати далі