Саме Британія підливає масла у вогонь навколо України — МЗС Китаю про заяву Шаппса щодо зброї для РФ
Китайське МЗС засуджує заяву міністра оборони Великої Британії Гранта Шаппса про те, що Китай надає або готується надати Росії летальну зброю для її війни проти України. Слова британського міністра прокоментував речник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбін, якого цитує сайт відомства.
«Ми засуджуємо безпідставне і безвідповідальне очорнення Китаю британським політиком. Ми відзначили той факт, що ці зауваження британської сторони навіть не були підтримані її «близьким союзником», — сказав Ван Веньбін.
Відео дня
Ймовірно, він мав на увазі заяву Білого дому, де сказали, що не мають власної інформації про постачання летальної зброї від Китаю до Росії, та чекають на розмову з британською стороною на цю тему.
«Дозвольте мені уточнити, що саме Великобританія, а не Китай, підливає масла у вогонь навколо України. Повідомляється, що два роки тому, коли Росія і Україна були близькі до угоди про припинення конфлікту, саме Великобританія серед інших стала на заваді, щоб зупинити її, і відтоді конфлікт триває», — стверджує речник китайського МЗС.
Читайте також: Іван Яковина Сі Цзіньпін зробив свій вибір
За його словами, Китай і «міжнародна спільнота» докладають усіх зусиль для охолодження ситуації, а Британія вчергове зробила безвідповідальні заяви, і це «викликає тривогу».
Ван Веньбін попередив «британського політика», що «очорнення Китаю» не допоможе Великій Британії вийти зі скрутного становища щодо України та не розв’яже складні внутрішні проблеми країни.
«Замість того, щоб безпідставно звинувачувати Китай, чому б не поглянути на те, яку роль відіграла сама Великобританія в українському питанні?» — пропонує речник.
Він додав, що Китай був і залишатиметься на боці миру і діалогу та продовжуватиме наполегливо працювати над просуванням «мирних переговорів» і виступати проти роздмухування вогню.
«Водночас ми будемо захищати наші законні права та інтереси», — каже Ван Веньбін.
Переговори Путіна з Сі Цзіньпіном та позиція Китаю щодо війни Росії проти України
Вранці 16 травня російський диктатор Володимир Путін прибув до Пекіна на запрошення китайського лідера Сі Цзіньпіна з дводенним візитом.
Помічник Кремля з питань зовнішньої політики Юрій Ушаков повідомив, що лідери двох країн проведуть неформальні переговори, де обговорять питання України, Азії, енергетики та торгівлі.
Після цієї зустрічі Сі Цзіньпін заявив, що підтримує ідею про «політичне врегулювання української кризи».
Читайте також: Ксенія Туркова Про «особистісну хімію» і «глибокий символізм» візиту Путіна до Китаю
«Позиція Китаю з цього питання є послідовною і чіткою, включаючи дотримання цілей і принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй, повагу до суверенітету і територіальної цілісності всіх країн, повагу до законних інтересів безпеки всіх сторін, а також побудову нової, збалансованої, ефективної і стійкої архітектури безпеки», — сказав, зокрема, китайський лідер.
Він додав, що Китай «сподівається на якнайшвидше відновлення миру і стабільності на європейському континенті та готовий і надалі відігравати конструктивну роль у досягненні цієї мети».
У лютому 2023 року МЗС КНР опублікувало документ про врегулювання війни в Україні. Зокрема, Пекін закликав припинити бойові дії і якнайшвидше «відновити прямий діалог» між Україною і Росією. При цьому Китай не згадував про виведення військ країни-агресора з України.
2 березня спеціальний представник Китаю Лі Хуей зустрівся в Москві з представниками МЗС Росії, заявивши після цього, що війна в Україні має «вирішуватися шляхом переговорів».
3 березня заступник міністра закордонних справ РФ Михайло Галузін і Лі Хуей заявили, що врегулювання війни в Україні неможливе без урахування російських інтересів.
7 березня міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що його країна готова працювати над створенням нових рушійних сил співробітництва і зміцненням дружби з Росією.
Також 7 березня спецпредставник Китаю прибув до Києва. Українська сторона обговорила з Лі Хуеєм перспективи встановлення справедливого миру для України, відновлення її територіальної цілісності та суверенітету на основі української Формули миру.
Редактор: Олексій Бочкар Читати далі