Олександр Коваленко

Олександр Коваленко

Військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив

Російське командування не відмовилося від планів відкриття ще одного фронту, але поки не визначилося, де саме і чи потрібно

Якийсь російський «дон» опублікував відео, на якому, як він заявив, зафіксовані бої в селі, яке за підсумком браві кадировці «асвабадили».

Що тут скажеш. Мабуть, цьому дону давно не було чим поділитися у своїх соцмережах, а тому він віддав наказ героїчних борцунів зі світлофорами, парканами і бордюрами захопити абсолютно порожнє село на кордоні з Росією. Причому не просто за 500 метрів або навіть 100 метрів від кордону, а по суті, воно є агломерацією з російським Тьоткіно.

Відео дня

За фактом, село з 2022 року в сірій зоні, і там немає українських військових і місцевих жителів практично немає. Своєю чергою, це село — вхідні ворота в Тьоткіно, а російське Тьоткіно — вхідні ворота в Рижівку.

Загалом, не сталося нічого феноменального, оскільки російські ДРГ заходили в Рижівку неодноразово, після чого отримували там відсіч від наших контрдиверсантів, і село знову опинялося в сірій зоні. Але тоді це все проходило без пафосу і піару рівня Рамзана Кадирова.

Читайте також: Том Купер Том Купер Що я думаю про шанси України перемогти у війні

Що ж до самої ситуації в Сумській області — російське командування не відмовилося від планів відкриття ще одного фронту, але поки що не визначилося, де саме і чи потрібно, з урахуванням гострої нестачі сил і засобів на двох харківських майданчиках з утилізації російських військ, які вже посилили не лише підрозділами 6-ї загальновійськової армії та 1-ї танкової армії зі складу групи військ «Захід», а й підрозділами 83-ї ОДШБр, з Краматорського напряму, та 155-ї ОБр МП із Курахівського, а віз і нині там. Причому цей віз сили оборони України продавлюють північніше.

І якщо російські окупаційні війська відкриватимуть новий фронт у Сумській області, то це аж ніяк не буде Рижівка, затиснута руслами річки Сейм та її притокою — Вир. Ось прямо ідеальна позиція для «великого» наступу в Сумській області… Чи?

Заради піару меншими засобами, вони й справді можуть спробувати розвинути цей перформенс у напрямку Ахтинського і Голишівського, тобто, не виходячи за межі сірої зони і не зближуючись із нашими оборонними рубежами, але надаючи цим діям гіпертрофовано підвищену увагу.

Тобто наступ у районі Великої Писарівки для росіян вилився б у великі втрати, і в напрямку від Суджі на Юнаківку вони потрапили б у м’ясорубку, а тут, захоплюй села в сірій зоні і розповідай про епічні перемоги. Поки не під'їдуть контрдиверсійні підрозділи і не випхають героїчних «донів» у їхні аули… Якщо тільки похмурі генії з Фрунзенської набережної не вирішили використати Рижівку як відволікаючий маневр. Ну так, ну так.

Загалом, не втрачаємо пильності.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди NV

Читати далі