У Тбілісі спецпризначенці у ніч проти середи, 1 травня, припинили розгін протесту проти «закону про іноагентів», демонстранти повернулися до будівлі парламенту, пише Эхо Кавказа.

Зазначається, що обговорення скандального закону продовжиться в законодавчому органі о 12:00 за місцевим часом.

REUTERS/Irakli Gedenidze Фото: REUTERS/Irakli Gedenidze

Напередодні поліція застосувала сльозогінний газ проти активістів біля будівлі парламенту Грузії. Деякі учасники акції стверджують, що правоохоронці також застосували проти них гумові кулі, постраждали близько 20 осіб, пише Эхо Кавказа.

Відео дня REUTERS/Irakli Gedenidze Фото: REUTERS/Irakli Gedenidze Читайте також: У Тбілісі на протестах проти «закону про іноагентів» затримали колишнього міністра з євроінтеграції — ЗМІ REUTERS/Irakli Gedenidze Фото: REUTERS/Irakli Gedenidze

Своєю чергою у МВС країни кажуть, що мирна акція «вийшла за рамки» закону і «набула насильницького характеру», оскільки протестувальники «словесно і фізично протистоять співробітникам правоохоронних органів, а також стріляють різними предметами в їхній бік».

REUTERS/Irakli Gedenidze Фото: REUTERS/Irakli Gedenidze REUTERS/Irakli Gedenidze Фото: REUTERS/Irakli Gedenidze

Законопроєкт про «іноагентів» і протести в Грузії

З 9 квітня в Грузії спалахнула хвиля масових протестів після того, як лідер парламентської більшості Грузинської мрії Мамука Мдінарадзе заявив, що його партія вдруге внесе до парламенту законопроєкт про «іноземних агентів». 16 квітня у Тбілісі силовики почали розганяти демонстрантів.

Парламент Грузії ухвалив законопроєкт у першому читанні 17 квітня. Документ запроваджує реєстрацію некомерційних юридичних осіб та засобів масової інформації, які отримують понад 20% доходів з-за кордону, як «організацій, що діють в інтересах іноземної держави». Для ухвалення закону в Грузії необхідно, щоб проєкт пройшов три голосування в парламенті.

Читайте також: Законодавчі зміни Грузії віддаляють її від європейських ідей — Науседа

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі пообіцяла накласти вето на документ.

18 квітня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що законопроєкт про «іноземних агентів» у країні нібито має захистити країну від «українізації». В українському МЗС відповіли, що реальною загрозою для Грузії є русифікація, а не «містична українізація». МЗС додало, що використання України в такому зневажливому контексті «завдає додаткової шкоди українсько-грузинським відносинам».

Читайте також: Віталій Портников Віталій Портников Важливий урок для України. Що відбувається в Грузії

18 квітня депутати Європейського парламенту заявляли, що ухвалення в Грузії скандального законопроєкту про іноземних агентів ставить під загрозу євроатлантичну інтеграцію країни.

20 квітня глава правлячої партії Грузії заявив, що скасувати або переписати скандальний закон про «іноземних агентів» зможуть, якщо країна буде готова стати членом Європейського союзу.

25 квітня Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо грузинського законопроєкту про прозорість іноземного впливу. Документ ставить під питання переговори про вступ Грузії до Європейського Союзу, доки цей закон діятиме.

30 квітня біля будівлі парламенту Грузії між поліцією і демонстрантами почалися сутички. Президентка країни Саломе Зурабішвілі закликала припинити розгін акції протесту в Тбілісі і поклала відповідальність за події на уряд.

Редактор: Юлія Рябовіл Читати далі